Васил Евтимов: Продължаваме да работим, играчите ми няма да имат почивка

Старши треньорът на Черноморец (Бургас) Васил Евтимов сподели мнението си за поражението на тима му от Спартак (Плевен) през вчерашния ден. "Акулите" отстъпиха на плевенчани с 80:82 след продължение.
Спартак (Плевен) не се даде на Черноморец

„Това не бе Черноморец, който игра срещу Академик Пловдив. За съжаление, има и такива мачове. Ние искаме да играем хубави мачове, но трябва да сме реалисти, това е спортът. Преди мача казах на момчетата, че не искам да подценяват отбора на Плевен, защото те са дошли за победа. И така и стана. Поздравявам ги за мъжката игра, бориха се докрай, показаха че могат да ни бият. Това, което научих от този мач като треньор, е че не си ли подготвен за мач да играеш, независимо срещу кой съперник, ще го загубиш. Това го зная още като играч. Явно моите играчи днес не можаха да реагират.

Сега ще продължим да работим. Няма да имат почивка. На нова година, на 1 януари, ще бъдем в залата. За разлика от другите отбори, които вероятно ще празнуват, ние няма да имаме почивка. Ще тренираме всеки ден. И когато Балкан дойдат да играят тук, тогава ще излезем за победа и готови да покажем истинското лице на Черноморец. Защото днес това не беше отборът, с когото аз работя през последните четири месеца. Не мога да кажа, че е имало умора, защото все пак играхме мач преди осем дена, починали са. Но това е баскетболът – има хубави моменти, има и лоши. Пожелавам на всички да са здрави и весело прекарване на Новата година. Гледаме напред с вдигната глава нагоре", заяви Евтимов.

Капитанът на бургазлии Константин Коев също каза какво мисли за мача. Крилото на тима вкара 8 точки на бившия си отбор.

„Неприятна загуба. Очаквахме че ще е труден мача, но ние си го направихме още по-труден. Много слаба игра от наша страна. Много добра победа за отбора на Спартак. Поздравявам ги, играха доста добре. Надявам се да вземем реванш и да вземем победата при гостуването в Плевен“, заяви Коев.