Добруджа взе бронза в WINBET е-футбол лига, Левски и ЦСКА са на финал

ЦСКА и Левски с убедителни победи в полуфиналите на WINBET е-футбол лига

Отборите на ЦСКА и Левски от 90-те години до днес се класираха за големия финал в WINBET е-футбол лига. Полуфиналните им срещи-реванш се изиграха на живо снощи в студиото на Sportal TV, а веднага след тях беше излъчен и мача за 3/4 място в турнира между съставите на Локомотив (Пловдив) и Добруджа.

Въпреки очакванията за лесен реванш за ЦСКА на Пламен Димитров, след победата с 4:1 в първия полуфинал срещу състава на Локомотив (Пд) на Петър Кушев, червените бяха един гол разлика от отпадането от финала на електронното първенство по футбол на България. Столичани поведоха още във втората минута чрез Пенев и крайният изход от двубоя изглеждаше в голяма степен предначертан. Петър Кушев, който играеше от Германия, обаче не мислеше така и до края на първото полувреме поведе в резултата чрез Масоеро (36 мин.) и Муслимович (45+1 мин.). ЦСКА изравни чрез Бербатов в 70-ата минута, но Локомотив успя да направи резултата 4:2 с попадения на Муслимович (72 мин.) и Димитров (82 мин.). Петър Кушев се нуждаеше само от още един безответен гол, за да се класира на финала на WINBET е-футбол лига 2020, но не съумя да отбележи отново. Същевременно Бербатов се разписа за 4:3 в добавеното от виртуалния съдия време.
В другата полуфинална среща-реванш Левски от 90-те години до днес на Цветомир Петров отново надигра Добруджа на Емил Киров с резултат 3:0. Точни за сините бяха Сираков (29 мин.) и Иванов (78, 80 мин.). Тимът от Добрич се представи отлично в този мач и опонираше достойно на съперника си, но както и в първата полуфинална среща не успя да отбележи създадените голови положения.

Веднага след класирането на ЦСКА и Левски за големия финал на WINBET е-футбол лига, Локомотив (Пловдив) и Добруджа изиграха изключително драматичен мач за 3/4 място. Петър Кушев и Емил Киров не успяха да си отбележат нито едно попадение в редовното време. Първият гол беше дело на Михалевич от Локомотив в 13-ата минута на първото продължение. Въпреки постоянните си атаки и успешната преса в половината на съперника, Добруджа не съумяваше да отбележи гол, като дори пропусна и дузпа в последните минути на второто продължение. Изравнителното попадение дойде чак в 120-ата минута, след като Митев излезе сам срещу вратаря на съперника и реализира.
Двамата съперници запазиха равенството и при изпълнението на 5 дузпи от всеки отбор, след като успяха да вкарат едва по два пъти. Емил Киров обаче беше по-хладнокръвен и успя да отбележи първата дузпа при директната елиминация, докато Кушев пропусна и така съставът на Добруджа спечели бронза в WINBET е-футбол лига.

Електронното първенство по футбол на България се организира от „Спортс Мениджмънт България“ и се излъчва ексклузивно от Sportal TV. Финалните двубои от турнира ще бъдат излъчени днес от 21:00 часа. Повече информация за WINBET е-футбол лига 2020 бихте могли да откриете на сайта efootball.bg.