С голям късмет и гол в добавеното време Ман Юнайтед излезе на второ място (видео)

Манчестър Юнайтед излезе на второ място във временното класиране на Премиър лийг, след като победи с 1:0 на "Олд Трафорд" Уулвърхамптън в двубой от 16-ия кръг. Двата отбора изиграха поредния равностоен сблъсък помежду си и логично срещата вървеше към равенство. В 93-тата минута обаче "червените дяволи" стигнаха до победата след щастлив гол на Маркъс Рашфорд, дошъл след рикошет в Саис. Така Юнайтед вече е на две точки зад шампиона Ливърпул при равен брой изиграни срещи. Мърсисайдци обаче утре гостуват на Нюкасъл и могат да увеличат разликата.

Оле Гунар Солскяер направи шест промени в сравнение с равенството с Лестър. Аарън Уан-Бисака, Алекс Телес, Пол Погба, Неманя Матич, Мейсън Грийудд и Единсон Кавани започнаха.

Четири бяха корекциите на Нуно Еспирито Санто. Ки-Яна Хувер започна за първи път като титуляр в Премиър лийг с екипа на Уулвс. Макс Килман, Райан Аит-Нури и Виктор Ферейра също стартираха.
"Вълците" бяха отборът, който атакуваше по-опасно през първата част и повечето интересни ситуации бяха пред вратата на Давид Де Хеа, който в първия 1/4 час трябваше да се намесва три пъти след удари на Нето, Витиня и Невеш. В 24-тата минута Моутиньо центрира от фаул, след което Саис засече с глава, насочвайки параболично топката към вратата на Де Хеа. Стражът следеше ситуацията и можеше да се намеси, но остави кълбото, което "кацна" върху напречната греда.
През втората половина от полувремето Юнайтед на свой ред започна да напада по-настоятелно. В 35-ата минута Бруно Фернандеш имаше чудесна възможност, след като засече от въздуха на далечната греда много добро центриране на Грийнууд. Ударът обаче отиде право в Патрисио, който изби с краката си.
Пет минути преди почивката Де Хеа също се намеси блестящо. Нето центрира от свободен удар, а Саис засече на близката греда, но стражът на "червените дяволи" показа чудесен рефлекс и изби в корнер.
За началото на второто полувреме в игра за Юнайтед се появи Люк Шоу, който замени Алекс Телес.
В първите 25 минути на втората част не се случи абсолютно нищо интересно. В 71-вата топката се озова във вратата на Патрисио. Байи засече с глава центриран от корнер, след което Кавани направи добавка отблизо, но попадението правилно бе отменено заради засада на уругваеца. Домакините претендираха, че трябва да има дузпа заради игра с ръка на Коуди преди удара на Кавани. Наказателен удар обаче не бе отсъден, което изглеждаше като правилно решение.
Малко след това Де Хеа спаси с изключителна намеса удар с глава на Саис, след който топката отиваше под гредата. Повторенията обаче показаха, че и тук имаше засада, така че дори да имаше гол, той нямаше да бъде зачетен.
В 75-ата минута Погба стреля добре от далечна дистанция, но за Патрисио нямаше проблем да спаси.
В 82-рата минута Де Хеа отново се намеси, след като спаси удар на Нури, който излезе очи в очи със стража, но стреля от малък ъгъл.
В 93-тата минута Юнайтед успя да измъкне трите точки с голяма доза късмет. Едно дълго подаване на Фернандеш стигна до Рашфорд, който направи един финт, след което реши сам да стреля. Топката се отклони значително от Саис и стана невъзможна за Патрисио. Така, въпреки че "червените дяволи" отправиха само три точни удара в мача, а Де Хеа трябваше да се намесва пет пъти, домакините взеха победата.