Левски и Добруджа се класираха за 1/2-финалите на WINBET е-футбол лига

Отборите на Левски (от 90-те години до днес) и на Добруджа се класираха за полуфиналите на WINBET е-футбол лига 2020 след драматични плейофни мачове, излъчени снощи по Sportal TV. Тимът от „Герена“, управляван от Цветомир Петров, надви Пирин (Гоце Делчев) на Валентин Джагълов в трети мач-тайбрек, след като двамата съперници се победиха с еднакъв резултат 4:1 в предишните 2 мача. В решаващия двубой голмайсторът на Левски Иванов реализира първия гол в 18-ата минута, но 3 минути по-късно Добруджа изравни чрез Дафков (21 мин.), а в 41-ата минута поведе с попадение на същия състезател. Резултатът беше изравнен в началото на второто полувреме чрез втори удар на Иванов (52 мин.) във вратата на съперника, а в края на редовното време Родригес (88 мин.) извоюва победата за сините, оформяйки крайния резултат на 3:2.

Във втория телевизионен четвъртфинален мач от WINBET e-футбол лига Добруджа на Емил Киров се изправи срещу Берое на Спас Желязков. В първия плейофен двубой помежду си двамата съперници завършиха 0:0 и на практика втората среща трябваше да определи съперника на ретро Левски в полуфиналите. Старозагорският тим поведе през първото полувреме след попадения на Макута (18 мин.) и Маринов (31 мин.), но Добруджа успя да обърне напълно резултата през втората част чрез попадение на Почански (54 мин.) и хеттрик на Карадайъ (61, 74, 78 мин.). Така за следващата фаза на турнира се класира Емил Киров с тима на Добруджа.