Реал е №1 в историята на ШЛ и КЕШ, ЦСКА е най-добрият български представител

Европейската футболна централа УЕФА актуализира вечната ранглиста в най-силния си клубен турнир Шампионска лига (преди това КЕШ). Това е класация според представянето на всички отбори, участвели в надпреварата в нейната 65-годишна история от 1955 година до днес. Логично на първата позиция в тази класация е 13-кратният победител в турнира Реал Мадрид, следван от настоящия носител на трофея Байерн Мюнхен, а на третото място е Барселона.

От българските представители с най-добри показатели е ЦСКА, който заема 43-ото място във вечната ранглиста с 98 точки. Левски е на 83-ата позиция с 44 точки, а Лудогорец е много близо до "сините" на 86-ото място с 41 точки.

Другите български представители, които намират място в класацията са Литекс, Локомотив (София), Спартак (Пловдив), Ботев (Пловдив), Берое, етър и Локомотив (Пловдив), но те са доста по-назад в класирането.