И Астън Вила отупа Кристъл Палас, въпреки че игра едно полувреме с 10 човека (видео)

Въпреки че цяло второ полувреме игра с човек по-малко, Астън Вила без никакъв проблем сломи с 3:0 Кристъл Палас на "Вила Парк" в двубой от коледния кръг на Премиър лийг. Още в петата минута Бертран Траоре откри резултата с добавка отблизо, след като преди това Гуаита изби удар на Оли Уоткинс. През първата част бирмингамци имаха още няколко чудесни възможности, а веднъж и гредата спаси гостите след нов удар на Траоре. В самия край на полувремето Вила остана без Тайрън Мингс, който получи втори жълт картон заради нарушение срещу Заха.

През втората част численото превъзходство на Палас не се отрази по никакъв начин. В 67-ата минута удар на Уоткинс с глава срещна гредата, след което Кортни Хаус се пребори с Дан и прати топката във вратата за втори път. Ануар Ел-Гази оформи крайния резултата в 76-ата минута с красиво попадение, дошло след удар от малък ъгъл и рикошет в гредата.
Това е втора поредна победа за тима на Дийн Смит и четвърти последователен мач без загуба. След нея бирмингамци се изкачиха на шесто място във временното класиране. Кристъл Палас пък влезе в тежка поредица, след като в миналия кръг тимът на Рой Ходжсън бе разгромен с 0:7 от Ливърпул.
Астън Вила записа и осма чиста мрежа през този сезон.