Голдън Стейт отнесе бой за историята от Милуоки

Милуоки Бъкс се върна на победния път след драматичната загуба от Бостън Селтикс в откриващия си мач за сезона. "Елените" не се смилиха над отбора на Голдън Стейт Уориърс и го прегазиха без да се хабят особено с крайното 138:99 (33:25, 33:31, 34:20, 38:23) като домакин във втория мач от Коледната програма на НБА. Интригата в мача се запази до полувремето, но след почивката Бъкс властваха на паркета и не оставиха абсолютно никакви шансове на своя опонент.

По този начин Уориърс допуснаха да влязат в негативните класации на НБА. Днешната загуба на "войните" с 39 точки е най-голямата разлика, с която даден отбор е допускал поражение на Коледа от 1960-а насам. Освен това, Стеф Къри и компания стартират сезона с негативно точково съотношение от -65 след първите два мача, което е достойно да се нареди единствено зад ЛА Клипърс с -71 от сезон 1987/88.

Крис Мидълтън завърши като топреализатор за Милуоки със своите 31 точки и 5 асистенции, отбелязвайки 6 тройки от 8 опита. Двукратният MVP на Лигата Янис Адетокумбо не се напъваше и приключи с 15 пункта и 13 борби, Ди Джей Огъстин и Донте ДиВинченцо вкараха по 13, Джрю Холидей добави 12 точки и 6 асистенции, а Боби Портис записа "дабъл-дабъл" от 10 точки и 12 борби.

Уориърс бяха без контузения Дреймънд Грийн, който пропусна втори пореден мач от началото на кампанията. Новото попълнение Кели Убре-младши изигра нов безличен двубой, в който се разписа с едва 3 точки при 1/10 стрелба от игра. Съотборникът му Андрю Уигинс също не показа нищо особено и завърши срещата с 12 точки при едва 6/18 стрелба от паректа.

Стеф Къри вкара 19 точки и направи 6 асистенции, но стреля 2/10 от тройката. Новобранецът Джеймс Уайзмън отново бе единственият светъл лъч за "войните" със своите 18 точки и 8 борби. Джордан Пул и Брад Уонамейкър отбелязаха по 11 точки.