Лион излезе начело с класика над Нант

Лион е новият лидер във френската Лига 1. Тази вечер "Хлапетата" записаха класически успех с 3:0 в домакинството си на Нант и така поведоха колоната, макар и с равни точки с Лил, но с по-добра голова разлика.

Домакините решиха всичко още през първото полувреме. Те откриха резултата в 4-ата минута, когато Усем Ауар намери Карл Токо-Екамби на метър от вратата и той засече топката за 1:0.

В 37-ата минута резултатът бе удвоен. Далечен удар на Мемфис Депай бе спасен от вратаря, но Тино Кадевере притича и от малък ъгъл отбеляза за 2:0.

Лукас Пакета направи резултата класически в 44-ата минута. Лошо избита топка попадна в Кадереве, който с едно докосване продължи за Пакета, който отблизо вкара за 3:0.

Така Лион събра актив от 36 точки и оглави класирането. Нант пък се намира на 16-ото място с 15 точки до момента.