Атлетико Мадрид с нова гигантска крачка напред (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид продължава да отстоява амбициите си за шампионската титла след успех с 2:0 при визитата си на коравия Реал Сосиедад в мач от междинния кръг в Ла Лига. Марио Ермосо (49) и Маркос Йоренте (74) донесоха успеха за тима на Диего Симеоне. Победата затвърди първото място в класирането за „лос колчонерос“.

През първото полувреме нито един от двата отбора не успя да отправи точен удар. Темпото беше високо, а гостите от „Wanda Metropolitano” действаха малко по-настойчиво. Луис Суарес на два пъти беше в отлична позиция, но беше неутрализиран. В 22-ата минута Микел Мерино стреля опасно. В 26-ата Марио Ермосо продължи към втората греда, но защитата на баските се справи. Двата тима изпълниха общо седем корнера преди почивката.

В началото на втората част Атлети успя да нанесе своя удар. Яник Ферейра Караско центрира от статично положение, а Марио Ермосо отбеляза с глава. Повторенията показаха, че няма засада - 0:1. Баските опитаха да отвърнат, но не бяха прецизни в нападенията си. В 74-ата мадридският тим отбеляза втори гол. Луис Суарес задържа топката с гръб към вратата и върна назад. Маркос Йоренте шутира и реализира за 0:2.