Манчестър Сити прегази Арсенал и продължава защитата на Купата на Лигата

Носителят на трофея в турнира за Купата на Лигата в Англия Манчестър Сити се класира за полуфиналите на надпреварата, след като разгроми Арсенал с 4:1 на "Емиратс". Попаденията за "гражданите" отбелязаха Габриел Жезус (3), Рияд Марез (55), Фил Фодън (59) и Аймерик Лапорт (73). За Арсенал точен беше Александре Лаказет (31). Така Сити се присъедини към Брентфорд, който също се класира за полуфиналите по-рано през деня и чака своя съперник в битката за място на четвърти пореден финал от жребия в сряда.

За домакините двубоя пропусна звездата Пиер-Емерик Обамеянг, който е с контузия и не игра и при загубата от Евертън в Премиър лийг в последния мач на "артилеристите". Мениджърът на "артилеристите" Микел Артета извърши цели осем промени в състава спрямо мача с Евертън, като само Ейнсли Мейтланд-Найлс, Мохамед Елнени и Дани Себайос бяха запазили титулярните си места.

Мениджърът на гостите Джосеп Гуардиола пък бе извършил седем промени в стартовия състав спрямо победата над Саутхамптън през уикенда.
От първата минута започнаха Фил Фодън, Габриел Жезус, Рияд Марез и Фернандиньо, докато Рахийм Стърлинг и Кайл Уокър останаха на скамейката. Кевин Де Бройне дори не бе в групата за мача.
Двубоят на "Емиратс" започна вихрено за гостите, които откриха още в третата минута. Тогава Олександър Зинченко проби отляво и успя да центрира в наказателното поле, където Габриел Жезус се възползва от неразбирателството в отбраната на домакините и отблизо с глава направи 1:0. След гола "гражданите" продължиха да бъдат по-активният отбор, докато домакините срещаха трудности при изнасянето на топката.
Постепенно играта се успокои и футболистите на Сити започнаха да разиграват продължително, като чакаха търпеливо своя шанс. Така се стигна до 21-ата минута, когато отбраната на Арсенал беше преодоляна, но ударът на Рияд Марез беше изваден в корнер. След ъгловия удар Аймерик Лапорт успя да насочи топката към вратата, но не му достигна малко точност.
В 28-ата минута се стигна до любопитна ситуация в наказателното поле на Арсенал. Фернандиньо удари в лицето Дани Себайос след една центрирана топка, но реферът Стюарт Атуел реши, че бразилецът не е извършил нарушение и играта продължи. Така се стигна до 31-ата минута, когато Александре Лаказет възстанови равенството след удар с глава от наказателното поле след центриране с левия крак на Габриел Мартинели.
Преди това стражът на Сити Зак Стефен изчисти отправения удар, но Арсенал успя да организира нова атака, довела до попадението. Последваха силни минути за Арсенал, а грешка на Зак Стефен в 35-ата минута едва не доведе до второ попадение за Арсенал.
Две минути преди края Габриел Мартинели получи контузия, след като беше фаулиран от стража на Сити Зак Стефен при нахлуването си в наказателното поле. Наложи се медицинският екип на Арсенал да влезе и да оказва помощ на играча, който се завърна на терена след продължително възстановяване. Все пак Мартинели даде знак, че може да продължи. Резултатът се запази до почивката и развръзката остана за вторите 45 минути.
Началото на новата част беше белязано от напускането на Мартинели, който беше заменен от Никола Пепе.
"Гражданите" решиха изхода на срещата само в рамките на четири минути, когато отбелязаха две попадения. Първо Рияд Марез стреля от фаул в 55-ата минута, стражът на Арсенал Рунар Алекс Рунарсон допусна сериозна грешка като боксира топката в собствената си врата. Само четири минути по-късно Сити стигна до трети гол.
Фернандиньо изведе Фил Фодън, който успя да прехвърли Рунар Алекс Рунарсон. В интерес на истината повторенията на ситуацията показаха, че Фодън е в засада, но голът беше зачетен.
Арсенал така и не намери отговор на предизвикателството, а в 73-ата минута получи и четвърти гол. Фил Фодън центрира меко в наказателното поле, където Аймерик Лапорт засече с главата топката във вратата на Арсенал. До края на мача Сити имаше възможност да стигне и до пето попадение, но влезлият като резерва Серхио Агуеро прати топката високо над вратата в 87-ата минута. Преди това и Арсенал можеше да направи загубата си по-почетна. В крайн сметка резултатът се запази и така Манчестър Сити продължи успешно защитата на трофея си от Купата на Лигата.

Арсенал - Манчестър Сити 1:4