Олимпийска шампионка по ски бягане ще дебютира в световния биатлон

Олимпийската шампионка по ски бягане Стина Нилсон ще се присъедини към шведския национален отбор за януарските етапи на Купата на Международния съюз по биатлон (IBU), съобщиха от шведската федерация по биатлон.

На контролно състезание в Йостерсунд наскоро 27-годишната Нилсон завърши трета в спринта. Първият етап за Купата на IBU, второ ниво на световния биатлон след Световната купа, ще се проведе от 14 до 17 януари в Арбер, Германия, а вторият е в същия зимен център от седмица по-късно.

Нилсон стана олимпийска шампионка в Пьончан 2018 в индивидуалния спринт класически стил в ски бягането. Освен това тя е и двукратна сребърна и бронзова медалистка от зимни игри, двукратна световна шампионка и е спечелила общо пет сребърни медали на световни шампионати по ски бягане.

През март тази година Нилсон реши да премине в биатлона.