Отборът на Страхил Попов излезе с 11 чужденци и пропусна да се доближи на две точки от върха

Отборът на Хатайспор излезе с 11 чужденци и без нито един турски играч в мача с Трабзонспор в 14-ия кръг на местната Суперлига, но претърпя поражение с 0:1. Един от тях беше българският защитник Страхил Попов, който се представи на много добро ниво и отново получи оценка 7.0 по десетобалната система. Същият бал имат още двама негови съотборници.

Попов беше доста по-активен през второто полувреме, като две негови центрирания създадоха сериозна суматоха пред вратата на гостите, но нямаше кой да насочи топката в мрежата.

Гостите от Трабзон стигнаха до победата в 74-ата минута, когато Витор Уго получи подаване от бившия играч на Лийдс Юнайтед Люис Бейкър и се разписа за 0:1.

Въпреки поражението Хатайспор остава високо в класирането- на 6-о място с 21 точки, колкото има другият новак Газиантеп ФК. Ако тимът на Попов бе спечелил срещата, щеше да се изкачи до второто място, на две точки от лидера Аланияспор.

Трабзонспор е на 8-а позиция с 20 точки, а на върха все още е сензацията Аланияспор с 26 точки въпреки трите поражения в последните пет мача. Следват Галатасарай и Фенербахче с по 23 и Бешикташ с 22.