Панатинайкос разби Олимпиакос в дербито на Гърция

Тимът на Панатинайкос разби вечния враг Олимпиакос с 82:64 в супердербито от  16-ия кръг на гръцкото първенство. ПАО изигра страхотен мач и не даде шанс на своя съперник. Шампионите дръпнаха още през първата четвърт с 10 точки - 26:16. През втората тимът на Панайотис Янакис се върна в срещата и на почивката авансът на символичните гости бе вече само 5 точки. През втората половина ПАО не остави шанс на своя съперник и бавно разликата започна да се увеличава. Така в крайна сметка Панатинайкос записа поредната си победа. "Зелените" нямат загуба от началото на шампионата, докато за Олимпиакос това е втора загуба. Първото поражение за тима бе на 4 ноември миналата година отново от европейския шампион, само че със 77:81.

Най-резултатен за победителите стана Кенеди Уинстън с 26 точки. Спанулис добави 14 точки, а Майк Батист се отличи с 13. За Олимпиакос единствен Милош Теодосич се отличи с двуцифрен актив, завършвайки с 12 точки.