Арнд Пайфер спечели първия масов старт за сезона в СК по биатлон

Арнд Пайфер (Германия) триумфира в първия за сезон в Световната купа по биатлон масов старт на 15 километра за мъже в Хохфилцен, Австрия.

Германецът стигна до своята първа победа за сезона след перфектна стрелба и много умна атака срещу Мартин Понсилуома (Швеция) 250 метра преди финала, като в крайна сметка триумфира с преднина от 1.3 секунди пред своя конкурент, който направи една наказателна обиколка. Трети на финала пристигна Тарей Бьо (Норвегия), който също изпусна една мишена, но направи много силни последни три километра, в които изпревари Бендикт Дол (Германия) и Емилиян Жаклен (Франция).

Победителят от първите два старта в Хохфилцен тази седмица Стурла Холм Легреийд (Норвегия) завърши на шеста позиция с изоставане от 25.0 секунди днес, след като допусна една грешка при последната си стрелба. Точно зад него завърши и Йоханес Тингнес Бьо (Норвегия), който изпусна цели три мишени при двете стрелби от положение прав.

Носителят на големия кристален глобус за последните два сезона все пак запази водачеството си в генералното класиране, където той има 428 точки и преднина от 55 пред Легрейд, докато трети с 344 е Себастиан Самуелсон (Швеция), който днес завърши осми.

Следващият кръг от Световната купа по биатлон ще се проведе в Оберхоф, Германия от 8 до 10 януари.