Берое обърна Ботев след страхотна драма в Луковит (снимки)

Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) се поздравиха с втора победа във Втората осмица на Суперлигата, след като надделяха драматично като гости над Ботев (Луковит) с 3:2 (20:25, 25:19, 17:25, 25:17, 15:13) в отложен мач от 4-ия кръг.

Така Берое заема петото място в таблицата с 5 точки (2 успеха, 2 поражения), Ботев е трети с 9 точки (3 победи, 3 поражения)

Двубоят започна с равностойна игра на двата отбора. Впоследствие луковитци владееха положението изцяло и не срещнаха особени проблеми.

Доста по-различно се разви втората част. Берое се мобилизира и показа много добра игра в отделните елементи, като направи и по-малко грешки. Въпреки опитите на домакините да скъсят дистанцията, волейболистите на Иван Тасев изравниха резултата.

Третият гейм стартира идентично на първия, след това "зелено-белите" отново взеха водеща роля. Последва игра на нерви, но Ботев успя да се отърси и да се върне в гейма, благодарение на доброто си представяне в атака и на блокада. Момчетата на Пламен Тодоров продължиха да бъдат категорични и затвориха с добра преднина.

Четвъртата част отново бе под диктовката на състезателите на Берое и срещата влезе в тайбрек.

Там ролите се разменяха през повечето време, но в крайна сметка беройци се поздравиха с успеха след почти двучасова битка на терена.

Най-резултатен бе Симеон Александров с 21 точки (1 ас, 1 блокада), със 17 точки се отчете Руси Желев. С 15 точки завърши Иван Дамянов (1 ас, 1 блокада). За съперника Мирослав Братанов бе над всички с 22 точки (4 аса, 1 блокада), Иван Панков се разписа с 19 точки (3 блокади)

На 22 декември (вторник) Берое среща Тетевен Волейв отложен мач от пети кръг.