Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Реал Сосиедад отново остана без победа

Отборът на Леванте надви Реал Сосиедад с 2:1 в мач от 14-ия кръг на Ла Лига. "Чури урдин" остават на втора позиция, но са в много лоша серия и утре могат да бъдат изпреварени от Реал Мадрид. В последните си пет срещи нямат победа, а три равенства и една загуба.

В 22-ата минута Александър Исак откри от пряк свободен удар. Вратарят на домакините Айтор Фернандес можеше да се справи и по-добре. Пет минути по-късно Роджър Марти изравни с добавка след колеблива намеса на вратаря Алекс Ремиро. След почивката и двата тима опитваха да намерят път към мрежата на съперника. В 87-ата Мелеро изведе Де Фрутос сам срещу вратаря и той прати топката много близо до сглобката за крайното 2:1.
В друг мач от същия час Виляреал спечели с 3:1 визитата си на Осасуна и четвъртата си позиция.