Украйна спечели отборната титла при жените на Европейското по спортна гимнастика

Украйна спечели за първи път в историята отборната титла на европейското първенство по спортна гимнастика за жени в турския град Мерсин. Анастасия Бачинска, Елисавета Хубарева, Анастасия Мотак, Анжелина Радивилова и Диана Варинска събраха сбор от 154.663 точки.

Големият фаворит Румъния, който търсеше осма титла, остана на второ място със 154.496 точки, а бронзовите медали завоюва Унгария със 151.597 точки. Шампионът от миналата година Русия, както и силните отбори на Франция и Нидерландия не участват в шампионата заради пандемията от КОВИД-19.

За последно Украйна спечели медал в отборното състезание на европейско първенство беше през 2004 година, когато зае второ място. Европейското първенство в Мерсин завършва в неделя с финалите на отделните уреди при жените и при кадетките. България има една финалистка - Валентина Георгиева, която ще се бори за медал на прескок при кадетките.