БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Спортист спечели дербито на непобедимите в ББЛ, А група, Запад в трилър с продължение

Спортист спечели дербито на непобедимите в ББЛ, А група, Запад в трилър с продължение. Тимът от Своге надви Хебър с 98:94, като преди мача и двата тима бяха без поражение в шампионата до момента

Хабър започна много силно мача и в първите три части натрупа добър аванс. В последната четвърт обаче тимът от Своге вкара 31 точки срещу само 13 за домакините си, като поведе накрая. Веселин Веселинов и Юли Арабаджийски вкараха важни кошове в последната минута на редовното време, за да пратят мача в продължение. В овъртайма Джими Хънт и Дамян Стоянов имаха силни изяви и донесоха успеха на Спортист.

Дамян Стоянов се отличи с 29 точки за победителите, като добави 14 борби, 25 плюс 10 асистенции записа Джими Хънт. Лъчезар Радев се включи с 14 точки, а по 13 записаха Васил Голов и капитанът Симеон Ценов.

За Хебър Веселин Веселинов бе най-точен с 24 точки, 23 добави Юли Арабаджийски, Александър Ангелов завърши с 18 точки, а с 16 – Георги Бързаков.

След този мач Спортист е с баланс 10-0, а Хебър - с 8-1.