Още шест отбора от Ла Лига продължават за Купата на краля

Тази вечер се изиграха нови 19 мача от 1/64-финалите на турнира за Купата на краля. След тях още шест тима от Ла Лига си осигуриха продължаване напред.

Най-трудно беше на Хетафе. Отборът от мадридското предградие губеше с 0:1 до 73-ата минута срещу четвъртодивизионния Анайтасуна, но направи обрат. Победният гол падна в добавеното време от дузпа и беше дело на Анхел Родригес.
Кадис победи Рибадумиа с 2:0 благодарение на точни изстрели на Йон Гаридо и Филип Малбашич, който пропусна и дузпа. Със същия резултат Гранада елиминира Сан Хуан, а Бетис отстрани УНАМ Мурсия.

Педро Леон вката и двата гола за победата на Ейбар над Расинг Риоха с 2:0, а най-убедителен успех записа Селта - 5:0 срещу Янера. Две от попаденията за тима от Виго реализира ветеранът Нолито.