Въздесъщ Ханданович и Лукаку пратиха Интер на точка от върха в Серия "А" (видео)

Интер е само на точка от лидера Милан, след като постигна труден успех над Наполи с 1:0 в мач от 12-ия кръг на Серия "А". Ромелу Лукаку (73) реализира единствения гол в мача след точно изпълнение на дузпа. Лоренцо Инсиние пък получи червен картон заради реплика към съдия Давиде Маса след отсъждането на 11-метровия наказателен удар. Наполи може да съжалява, че не си тръгна с точка, а защо не и с три, имайки предвид многото чисти голови положения, които тимът на Дженаро Гатузо създаде. Всички те обаче бяха отразени от Самир Ханданович, а веднъж и гредата покри словенеца. Днешната среща противопостави втория и четвъртия във временното класиране. По-рано днес Ювентус и Аталанта, завършиха наравно 1:1, с което "бианконерите" изместиха Наполи от третото място. Милан пък завърши наравно 2:2 в гостуването си на Дженоа, от което Интер е най-големият победител.

Наставникът на Интер Антонио Конте заложи на класическото си 3-5-2, като на вратата застана капитанът Самир Ханданович. Пред него в защита действаха Алесандро Бастони, Стефан де Фрай и Милан Шкриняр. Халф-бекове бяха Ашли Йънг и Матео Дармиан, а в центъра действаха Роберто Галярдини, Марсело Брозович и Николо Барела. Лаутаро Мартинес и Ромелу Лукаку тормозеха защитата на "адзурите".

Интер игра с третия си екип, а не с класическото черно-синьо райе.
Дженаро Гатузо беше подредил своите в схема 4-3-3. Вратар бе Давид Оспина, пред когото играеха Джовани Ди Лоренцо, Костас Манолас, Калиду Кулибали и Марио Руи. Тройката в халфовата линия бе оформена от Тиемуе Бакайоко, Диего Деме и Пьотър Желински. В атака действаха Ървинг Лозано, Лоренцо Инсиние и Дрис Мертенс.

Първите 10 минути на мача преминаха без опасности пред двете врати и по-дълго владение на топката от страна на Наполи. В 16-ата минута Дрис Мертенс напусна терена принудително, след като получи тежка контузия в глезена.

Мястото му в игра бе заето от Андреа Петаня. Още в следващата минута Интер можеше да поведе в резултата, но ударът на Лаутаро Мартинес не намери очертанията на вратата. Калиду Кулибали сбърка при изнасянето на топката, което позволи на Лаутаро да се обърне и да шутира към вратата. От удобна позиция обаче аржентинецът стреля в аут.

Най-добрият шанс за Наполи дотук в мача се откри в 33-ата минута. Топката падна от въздуха точно на крака на Пьотър Желински, който изстреля истински снаряд. За радост на Ханданович ударът на поляка не намери очертанията на вратата. Четири минути по-късно Николо Барела сложи топката на главата на Роберто Галярдини, но ударът с глава на халфа беше слаб и не затрудни Оспина. В 54-ата минута Марио Руи извади добре топката към Лоренцо Инсиние. Капитанът на "адзурите" нанесе удар от пеналтерията, който беше висок и много неточен. В 65-ата минута и Антонио Конте трябваше да направи принудителна смяна. Марсело Брозович стъпки накриво и навехна глезена си, което наложи влизането в игра на Стефано Сенси.

Четири минути по-късно Ди Лоренцо намери Желински в коридор в наказателното поле. Полякът центрира успоредно на голлинията, а Инсиние засече ефектно. Тук обаче Ханданович показа страхотния си рефлекс и предотврати сигурен гол. В 73-ата минута Интер получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Давид Оспина срещу Матео Дармиан.
Стражът на гостите закъсня и удари крака на халф-бека със своята ръка, което беше достатъчно за Давиде Маса да посочи бялата точка. Инсиние потърси сметка на арбитъра малко по-бурно, за което получи директен червен картон. Зад топката пък застана Ромелу Лукаку, който превърна дузпата в гол с безпощаден удар.
В 80-ата минута Ханданович направи второ феноменално спасяване в мача. Лозано се пребори със Стефан де Фрай, стигна почти до аутлинията, след което извади към Матео Политано. Бившият футболист на Интер стреля силно под гредата, но Ханданович успя да блокира удара с една ръка. В 86-ата минута удар на Политано се отби в крак на защитник и топката излезе в корнер.
В последната минута на редовното време Ханданович измъкна Интер. Джовани Ди Лоренцо стигна до чиста голова ситуация след слаба игра на Сенси в наказателното поле. Защитникът стреля в близкия ъгъл на словенеца, но вратарят успя да парира с крак.

В 92-ата минута Ди Лоренцо намери Петаня в наказателното поле, нападателят пое, завъртя се с Де Фрай на гърба си и стреля. Топката обаче срещна страничната греда и излезе в аут, а Интер за пореден път се измъкна сух.

ИНТЕР - НАПОЛИ 1:0