Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Ювентус отново губи точки, Роналдо пропусна дузпа (видео)

Ювентус записа шесто равенство от началото на сезона в Серия А, след като завърши 1:1 в домакинството си на Аталанта. Федерико Киеза откри резултата след половин час игра, а Фройлер изравни в 57-ата минута. Кристиано Роналдо имаше шанс да се разпише от дузпа, но стреля слабо и вратарят Голони спаси.

"Бианконерите" пресираха съперника в неговата половина от началото, но гостите на няколко пъти успяха да преодолеят тази преграда и да организират атаки. В 12-ата минута обаче Уестън Меккена открадна една топка в средата на терена и изведе Мората сам срещу вратаря.
Испанецът реши да подава на Роналдо вместо да стреля. Защитник успя да попречи на Кристиано да стреля, а топката се върна в Мората. Той опита да я прати в опразнената мрежа с пета, но доста се изложи, като не уцели добре кълбото. Евентуално попадение можеше и да не бъде зачетено при разглеждане с ВАР, тъй като имаше съмнения дали Мората не е в засада при подаването на Маккена.
Малко по-късно дойде и първата по-добра възможност за Аталанта. Защитата на Юве първоначално бе преодоляна, а Песина подаде на Сапата. Ударът на нападателя обаче бе блокиран от Де Лихт. Последва период, в който играта бе накъсана, а Артур се конузи и трябваше да напусне терена, а на негово място се появи Рабио.
В 29-ата минута дойде избухване от страна на Федерико Киеза. Той почти не игра с топката през първия половин час, но по блестящ начин откри резултата. След като получи топката от Бентанкур, Киеза я отправи неспасяемо към горния ляв ъгъл на Голини.
Гостите можеха бързо да отговорят. Сапата бе изведен на добра позиция, изпревари Бонучи и стреля, но Шчесни се намеси отлично. Бонучи се намеси далеч по-добре при следващата ситуация, в която нападателят на Аталанта можеше да се озове зад защитата и изби топката в точния момент. В този период тимът на Гасперини определено имаше предимство и постоянно тормозеше защитата на Юве. Удар от дистанция на Малиновски бе отклонен от Шчесни и облиза лявата греда.
Мората имаше шанс да удвои аванса на домакините в началото на втората част. След двойно с Маккени той стреля, но вратарят отрази удара с лицето си. На терена се появи и капитанът на гостите Алехандро Гомес, който е скаран с треньора Гасперини. Малко по-късно Аталанта изравни след страхотен удар на Фройлер.
Това активизира играчите на Пирло и те вдигнаха темпото. Ювентус можеше много бързо да си върне преднината. Съдията отсъди дузпа след падане на Киеза. За топката застана традиционният изпълнител Кристиано Роналдо. След четири отбелязани дузпи в последните два мача обаче португалецът стреля слабо и Голини отрази удара. Секунди по-късно вратарят на гостите направи страхотно спасяване след удар на Мората отблизо.
След като оцеля в този период, Аталанта отговори. Шчесни се намеси блестящо след удар на Ромеро, а гостите на няколко пъти стигнаха опасно близо до наказателното поле на съперника. На другата врата Голини се справи с изстрел на Данило. Роналдо пък отправи един от типичните си удари пет минути преди края, но топката мина покрай вратата.
ЮВЕНТУС - АТАЛАНТА 1:1
1:0 - Киеза (29)
1:1 - Фройлер (57)