Станислав Шопов с 90 минути при победа за Хееренвеен

Българинът Станислав Шопов игра пълни 90 минути за младежкия отбор на Хееренвеен до 21 години срещу връстниците им от Волендам. Синьо-белите не срещнаха особени проблеми с гостите и ги победиха с 3:1, а пловдивчанинът се представи на много добро ниво.

Роденият през 2002-а година Шопов започна мача като дясно крило, а след това беше преместен от треньора зад централния нападател. Но именно на дясното крило той изработи първото попадение за своите. Слави пресече пас на противника, напредна и изведе десния бранител, който центрира за 1:0. Гостите опитаха да се върнат в мача при 2:0, но третото попадение на Хееренвеен им осигури успеха.

През изминалата седмица 18-годишният български талант беше в групата на първия тим на клуба за гостуването на Витес (1:1), но не влезе в игра и именно затова му беше даден шанс да трупа минути при U21.