Берое премина и през Царско село (галерия+видео)

Берое продължава с отличното си представяне и днес спечели нови важни три точки в борбата за Топ 4. Възпитаниците на наставника Димитър Димитров - Херое спечелиха с 2:0 гостуването си на Царско село в отложен мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Еривалдо (44) изведе гостите напред в края на първото полувреме, а Кукула (79) удвои.

Тимът на Любослав Пенев е в средата на класирането, а в последните си два двубоя срещу Монтана и Левски събра 4 точки. "Царете" все още са един от най-слабо резултатните отбори, въпреки че в тези два мача реализираха цели 6 гола.
Берое продължава с подема след победите над Левски и Ботев (Пловдив). Тимът е 5-и в подреждането, но след днешния успех се доближи само на точка от 4-ия Арда (Кърджали), при това с мач по-малко. Старозагорци ще приемат Монтана в събота и тогава ще имат възможност да се настанят в топ 4 преди зимната пауза.
Преди началото на мача двата тима се събраха с центъра на терена, където запазиха едноминутно мълчание в памет на председателя на Зоналния съвет на БФС - Пловдив Димитър Енчев.
48 Царско село - Берое
В 4-ата минута Емануил Манев центрира от десния фланг в наказателното поле. Там Панайотис Лука изпревари всички, но ударът му с крак не намери очертанията на вратата. Две минути по-късно домакините създадоха много добра голова възможност, която Панайотис Лука пропиля. Мирослав Будинов се възползва от грешка при изнасянето на Берое, подаде към Кордейро, а той пусна успоредно подаване в наказателното поле. Там Лука от няколко метра стреля над вратата, вместо да опъне мрежата.
В 19-ата минута
Еривалдо се оказа неочаквано в чиста позиция след грешка в защитата на съперника. Пласид обаче предвиди какво ще се случи и предотврати опасността. В 23-ата минута Ганев излезе неразчетено след центриране. Иван Бандаловски засече топката, но ударът му излезе в аут. Секунди по-късно Будинов намери Панайотис Лука, а последният стреля към вратата. Топката се отби в крак на защитник и затрудни Генадий Ганев. Стражът плонжира, за да блокира удара, но изпусна топката, която отбраната пред него трябваше да изчисти, за да не се стигне до гол.
В 44-ата минута Берое издебна своя момент и поведе с гол на Еривалдо. Александър Цветков намери нападателя с дълго подаване зад гърба на защитата на Царско село. Еривалдо излезе очи в очи с Пласид, чукна топката технично над вратаря, след което довкара с глава.

В 50-ата минута домакините имаха претенции за игра с ръка на защитник на старозагорци в наказателното поле. Главният съдия обаче ги подмина.
В 54-ата минута пък  Реян Даскалов достави страхотно топката с центриране отдясно, а Панайотис Лука отправи удар с глава, който бе неточен. Зад него пък бе Будинов, който недоволства, че Лука не му остави на него да стреля. Шест по-късно пък дойде нов шанс за Царско село и отново от корнер. Антонио Георгиев не успя да засече топката в мрежата след удара си с глава след корнер и пак нямаше гол за домакините.
В 72-ата минута Будинов падна в наказателното и очакваше да бъде свирена дузпа, но претенциите не бяха уважени от Вълков.
В 79-ата минута влезлият от резервната скамейка Кукула отбеляза втори гол във вратата на Пласид. Домакините претендираха, че играта е трябвало да бъде спряна, заради паднал на терена техен футболист. Преди топката да достигне до Кукула, Ивайло Марков блокира мощен удар с гърдите си. Кълбото достигна до резервата, който преодоля Пласид с технично копване.
В 89-ата минута Антонио Георгиев пробва късмета си от далечно разстояние, но Ганев внимаваше.
Дълбоко в добавеното време Будинов скочи за първа топка, а Фуртадо удари нападателя с лакът. Въпреки че имаше кръв по носа на Будинов, картон за защитника на гостите нямаше, а такъв получи нападателят на Царско село. Потърпевшият беше бесен на това решение, след което получи втори жълт и респективно червен картон.