efbet Лига

Берое премина и през Царско село (галерия+видео)

16 декември 2020 | 19:25 - Обновена
Берое продължава с отличното си представяне и днес спечели нови важни три точки в борбата за Топ 4. Възпитаниците на наставника Димитър Димитров - Херое спечелиха с 2:0 гостуването си на Царско село в отложен мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Еривалдо (44) изведе гостите напред в края на първото полувреме, а Кукула (79) удвои.

Тимът на Любослав Пенев е в средата на класирането, а в последните си два двубоя срещу Монтана и Левски събра 4 точки. "Царете" все още са един от най-слабо резултатните отбори, въпреки че в тези два мача реализираха цели 6 гола.

Берое продължава с подема след победите над Левски и Ботев (Пловдив). Тимът е 5-и в подреждането, но след днешния успех се доближи само на точка от 4-ия Арда (Кърджали), при това с мач по-малко. Старозагорци ще приемат Монтана в събота и тогава ще имат възможност да се настанят в топ 4 преди зимната пауза.

Преди началото на мача двата тима се събраха с центъра на терена, където запазиха едноминутно мълчание в памет на председателя на Зоналния съвет на БФС - Пловдив Димитър Енчев.
В 4-ата минута Емануил Манев центрира от десния фланг в наказателното поле. Там Панайотис Лука изпревари всички, но ударът му с крак не намери очертанията на вратата. Две минути по-късно домакините създадоха много добра голова възможност, която Панайотис Лука пропиля. Мирослав Будинов се възползва от грешка при изнасянето на Берое, подаде към Кордейро, а той пусна успоредно подаване в наказателното поле. Там Лука от няколко метра стреля над вратата, вместо да опъне мрежата.
В 19-ата минута Еривалдо се оказа неочаквано в чиста позиция след грешка в защитата на съперника. Пласид обаче предвиди какво ще се случи и предотврати опасността. В 23-ата минута Ганев излезе неразчетено след центриране. Иван Бандаловски засече топката, но ударът му излезе в аут. Секунди по-късно Будинов намери Панайотис Лука, а последният стреля към вратата. Топката се отби в крак на защитник и затрудни Генадий Ганев. Стражът плонжира, за да блокира удара, но изпусна топката, която отбраната пред него трябваше да изчисти, за да не се стигне до гол.  В 44-ата минута Берое издебна своя момент и поведе с гол на Еривалдо. Александър Цветков намери нападателя с дълго подаване зад гърба на защитата на Царско село. Еривалдо излезе очи в очи с Пласид, чукна топката технично над вратаря, след което довкара с глава.

В 50-ата минута домакините имаха претенции за игра с ръка на защитник на старозагорци в наказателното поле. Главният съдия обаче ги подмина.
В 54-ата минута пък  Реян Даскалов достави страхотно топката с центриране отдясно, а Панайотис Лука отправи удар с глава, който бе неточен. Зад него пък бе Будинов, който недоволства, че Лука не му остави на него да стреля. Шест по-късно пък дойде нов шанс за Царско село и отново от корнер. Антонио Георгиев не успя да засече топката в мрежата след удара си с глава след корнер и пак нямаше гол за домакините.
В 72-ата минута Будинов падна в наказателното и очакваше да бъде свирена дузпа, но претенциите не бяха уважени от Вълков.
В 79-ата минута влезлият от резервната скамейка Кукула отбеляза втори гол във вратата на Пласид. Домакините претендираха, че играта е трябвало да бъде спряна, заради паднал на терена техен футболист. Преди топката да достигне до Кукула, Ивайло Марков блокира мощен удар с гърдите си. Кълбото достигна до резервата, който преодоля Пласид с технично копване.
В 89-ата минута Антонио Георгиев пробва късмета си от далечно разстояние, но Ганев внимаваше.
Дълбоко в добавеното време Будинов скочи за първа топка, а Фуртадо удари нападателя с лакът. Въпреки че имаше кръв по носа на Будинов, картон за защитника на гостите нямаше, а такъв получи нападателят на Царско село. Потърпевшият беше бесен на това решение, след което получи втори жълт и респективно червен картон.

efbet Лига - 12 кръг:

ЦАРСКО СЕЛО - БЕРОЕ 0:2
0:1 Еривалдо (44)
0:2
Кукула (79)

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Мартин Кавдански, Ивайло Марков, Антонио Георгиев, Панайотис Лука, Мирослав Будинов, Андерсон Кордейро, Реян Даскалов, Емануил Манев, Дилан Мертенс, Иван Бандаловски;

БЕРОЕ: Генадий Ганев, Александър Цветков, Гаюс Макута, Алиун Фал, Илиас Хасани, Стив Фуртадо, Кийлън Лебон, Георги Ангелов, Крум Стоянов, Еривалдо Ферейра, Иван Минчев;

Мирослав Будиновчервен картон Мирослав Будинов
88' Генадий Ганев  Генадий Ганевжълт картон
79' Кукула  Кукулагол
74' Еривалдо  Еривалдоизлиза
Джунейт Али  Джунейт Аливлиза
73' Кийлън Лебон  Кийлън Лебонизлиза
Александър Василев  Александър Василеввлиза
Панайотис Лукаизлиза Панайотис Лука  72'
Стефан Христоввлиза Стефан Христов
Емануил Маневизлиза Емануил Манев
Луис Педровлиза Луис Педро
70' Стив Фуртадо  Стив Фуртадожълт картон
Антонио Георгиевжълт картон Антонио Георгиев  65'
Иван Бандаловскижълт картон Иван Бандаловски  56'
Реян Даскаловжълт картон Реян Даскалов  52'
46' Иван Минчев  Иван Минчевизлиза
Октавио  Октавиовлиза
44' Еривалдо  Еривалдогол
40' Алюн Фол  Алюн Фолизлиза