Севиля с лесна победа за Купата на краля

Севиля започна участието си в турнира за Купата на краля с катгоричен успех срещу четвъртодивизонния Сиудад де Лусена с 3:0. Головете за андалусийци отбелязаха Оскар, Люк Де Йонг и Жоан Жордан още до почивката.

Валядолид беше още по-убедителен при гостуването си на Кантолагуа - 5:0, а Уеска се измъчи с Марчамало, но все пак се наложи с 3:2 след продължения. Хеттрик за тима от Ла Лига направи Рафа Мир.
Осасуна вкара шест безответни гола на Томарес, а Леганес елиминира след продължения Оуренсе. Тенерифе също се нуждаеше от допълнителни 30 минути, за да сломи съпротивата на Сестао.

За 1/32-финалите се класира още Луго, Португалете и Овиедо.