Селта разсипа Кадис (видео)

Нов силен шамар, Барса вече е на 12 точки от върха

Отборът на Селта записа гръмка победа с 4:0 над новака Кадис в последния двубой от 13-ия кръг на Ла Лига. Разгромният резултат е изненадващ на фона на показаното от Кадис в миналия кръг, когато надви Барселона с 2:1. За Селта това пък бе трета поредна победа, която изкачи тима от Виго на деветата позиция с 16 точки. Кадис е седми с 18.
Селта продължава възхода си с успех в Билбао (виедо)
Всичко в този мач се реши през първите 45 минути, когато домакините от Виго взеха аванс от четири чисти гола. Резултатът беше открит още в 6-ата минута, когато след бърза атака Нолито се разписа след асистенция на Яго Аспас. Селта продължи да бъде по-активният отбор на терена и в 31-ата минута получи право да изпълни дузпа за нарушение на вратаря на гостите Жеремиас Ледесма в наказателното поле. Зад топката застана Аспас, който удвои. Селта не спря дотук.

В 43-ата минута Фран Белтран направи резултата класически с удар от границата на наказателното поле, а в добавеното време на първата част Брайс Мендес вкара за 4:0 отблизо с глава. През втората част домакините продължиха да тормозят своя съперник. Удар на Аспас срещна гредата в 60-ата минута, а смо три минути по-късно негов гол беше отменен поради засада. Селта стигна до пети гол в добавените минути, но и той беше отменен и така резултатът се запази.