Рома се развилня след загубата в София (видео)

Дни след загубата от ЦСКА-София в Лига Европа тимът на Рома отговори подобаващо с гръмка победа с 5:1 над Болоня като гост в мач от 11-ия кръг на Серия “А”. Треньорът Пауло Фонсека направи цели 10 промени в стартовия си състав, като единствен Мараш Кумбула запази мястото си сред титулярите.

“Вълците” размазаха съперника още през първото полувреме, в което му забиха всичките пет гола. Само за четвърт час те си осигуриха преднина от три попадения след автогол на Андреа Поли (5’) и точни изстрели на Един Джеко (11’) и Лоренцо Пелегрини (15’).

Браян Кристанте си отбеляза атрактивен автогол в 24-ата, но след това съотборниците му Жордан Верету (35’) и Хенрих Мхирарян (44’) продължиха наказателната акция над момчетата на Синиша Михайлович.

През второто полувреме по един гол и на двата тима беше признат заради засади, а столичани удариха и греда.

Така Рома записа шести успех и е в топ 5. Болоня пък вече има 7 поражения, но продължава да няма нито едно реми.

Със своя гол днес капитанът на гостите Един Джеко вече има 111 попадения за клуба, изравнявайки се с Амедео Амадеи на третото място в клубната ранглиста. Пред него вече са само Роберто Пуцо (138) и Франческо Тоти (307).