Германското първенство има нов водач (видео)

Два кръга преди зимната пауза в Германия местната Бундеслига има нов лидер. Това е Байер (Леверкузен), който задмина Байерн (Мюнхен) с една точка след победа с 4:1 над Хофенхайм в заключителната среща от 11-ия кръг. По този начин футболистите от “БайАрена” се възползваха от издънката на шампионите в събота - 1:1 срещу Унион (Берлин). Точно след 6 дни обаче - в последния кръг за календарната година - Леверкузен и Байерн ще се изправят един срещу друг. Преди това през седмицата има междинен кръг. За последно домакините бяха на върха в Бундеслигата през сезон 2014/15 г.

Байер продължава да бъде един от само четирите отбора от топ 5 първенствата на Европа без загуба до момента. Останалите са Волфсбург, Милан и Ювентус.

В четвъртък Леверкузен и Хофенхайм завършиха като победители в своите групи в Лига Европа и очакват жребия в понеделник. Тази вечер обаче “аспирините” бяха много по-силни от своя съперник. Гостите можеха да открият още в 14-ата секунда, но Флориан Грилич пропусна. По-късно в мача въпросният състезател беше изгонен за втори жълт картон. Отстранен от игра беше още един футболист на Хофе - Стефан Пош.

Леверкузен излезе напред в 4-ата минута с изумително попадение на Леон Бейли, което автоматично се превръща в кандидат за гол на сезона.

В 27-ата бързоногият национал на Ямайка се възползва от грешен пас на Андрей Крамарич и реализира за 2:0.

Хофе се върна в битката с гол на Кристоф Баумгартнер в 50-ата, но само пет по-късно новата изгряваща звезда на Леверкузен Флориан Виртц вкара за 3:1.

Грилич беше изгонен в 64-ата минута, а Пош видя червения цвят в 79-ата, с което надеждите на Хофе за обрат се изпариха. В добавеното време Лукас Аларио фиксира крайното 4:1 от дузпа.