Божиков с едно полувреме при победа на Слован

Слован (Братислава) победи с 3:0 като гост Спартак (Търнава) в голямото дерби от 17-ия кръг на словашкото първенство. Васил Божиков не беше титуляр за шампионите, но се появи в началото на второто полувреме на мястото на Аалександър Чаврич.

Слован поведе с гол на Давид Холман в 17-ата минута от дузпа, а в 33-ата се разписа и Давид Стрелец. Секунди преди почивката Миенти Абена получи червен картон и гостите останаха с човек по-малко. Влизането на Божиков заздрави защитата и до края Слован нямаше проблеми, а в 84-ата минута стигна и до трети гол, дело на Ибрахим Рабиу.

Слован е начело в класирането с 41 точки, следван от Дунайска стреда с 36 и Жилина с 30.