След късен обрат Интер стигна до нова победа (видео)

Интер постигна четвърта поредна победа в Серия А, след като спечели с 3:1 гостуването си на Каляри. Въпреки че доминираха през целия двубой, "нерадзурите" трудно стигнаха до трите точки, а причината бяха пропуските им в началото на двубоя.

Домакините поведоха малко преди почивката с попадение на Сотил. Тимът на Антонио Конте успя да изравни чак в 77-ата минута чрез Николо Барела, а малко по-късно влезлият като резерва Данило Д'Амброзио даде аванс на гостите. В самия край Ромелу Лукаку отбеляза поредния си гол.

След разочарованието през седмицата, когато Интер завърши последен в групата си в Шампионската лига и приключи участието си в евротурнирите за този сезон, отборът се доближи на две точки от лидера в първенството Милан, който играе по-късно днес.

Срещата от 11-ия кръг на Серия А започна с 15-минутно закъснение поради технически проблеми с камерите за излъчване на мача. Отборът на Антонио Конте бързо взе контрол и започна да създава положения. От десетата минута в кратък период последваха няколко ситуации, при които гостите можеха да открият. Първата бе след контраатака и извеждащ пас на Ериксен към Лукаку. Вратарят на домакините Краньо отрази удара на белгиеца, а след това се справи и с добавката на датчанина.
След ъглов удар Бастони стреля от въздуха, като бе оставен непокрит в наказателното поле, но топката мина над вратата. Малко по-късно Лукаку проби през центъра, подаде на Алексис Санчес, който му върна, но отново бившият нападател на Манчестър Юнайтед бе спрян от вратаря.
Последва още по-добро спасяване на стража. Краньо отрази великолепно удар на Санчес. Каляри успя за кратко да изнесе играта и да организира една-две атаки и дори да стигне до удар, но превъзходството на гостите бе сериозно.
"Нерадзурите" платиха скъпо за пропуските си, тъй като малко преди почивката те се оказаха догонващи. В 42-ата минута Рикардо Сотил откри резултата в първия точен удар към вратата на гостите. Той получи топката в наказателното поле и стреля. Първият му удар бе блокиран, но добавката му се оказа неспасяаема за Ханданович. Сотил отправи много хубав удар от воле и прати топката в далечния ъгъл.
Интер опита веднага да отговори и можеше да го направи. Перишич бе изведен сам срещу вратаря отляво, но стреля покрай вратата. Тимът на Конте атакуваше, но трябва да се радва, че не изоставаше с два гола на почивката. Дзапа върна топката към Паволети, който от малкото наказателно поле не намери вратата и направи голям пропуск.
След почивката Каляри успяваше по-добре да се справя с атаките на съперника и ограничи до някаква степен атаките на гостите. Конте опита да промени нещо със смени и една от тях - Ашли Йънг, стреля опасно, но Краньо отново бе на ниво.
Интер все пак стигна до изравняване в 77-ата минута. Страхотен удар от воле на Барела намери мрежата. Така той отбеляза гол номер 5000 за "нерадзурите" в Серия А.
Хакими, който се появи в игра на почивката, се контузи, но имаше своите позитиви за гостите, тъй като Данило Д'Амброзио се разписа секунди след влизането си на терена. След центриране на Барела бранителят засече топката на далечната греда.
Краньо, който не разчете добре центрирането за втория гол във вратата си, отрази нов удар на Лукаку. Малко преди края на редовното време домакините пропуснаха великолепна възможност да изравни. След пробив на Карбони Черчи не успя да уцели вратата от идеална позиция.
Каляри се изнесе напред в търсене на изравняване и отвори пространства в своята половина. Така при контраатака Лукаку се оказа сам срещу вратаря, преодоля го и намери опразнената мрежа.
КАЛЯРИ - ИНТЕР 1:3
1:0 - Сотил (42)
1:1 - Барела (77)
1:2 - Д'Амброзио (84)
1:3 - Лукаку (94)