Монтана 2003 спечели българското дерби в Адриатическата лига

Монтана 2003 победи Берое (Стара Загора) с 91:79 (22:15, 24:26, 22:20, 23:18) в българското дерби от Адриатическата лига по баскетбол за жени. За тима на Стефан Михайлов това е четвърти успех в пет мача. Тимът е лидер в класирането с 9 точки, колкото има и Будучност (Черна гора). Старозагорки са на трета позиция с 8 точки и баланс 3-2. Утре двата отбора ще се срещнат отново в дербито на българското първенство от 18.00 часа.

Домакините водеха през всичките 40 минути, въпреки че на няколко пъти Берое беше близо до обрат.

Тимът от Стара Загора игра без трите си чужденки - Сара Бут, Матея Тавич и Анджела Делич, докато за Монтана 2003 не се появиха Габриела Ангелова, Дебора Филипова и Евгения Нацкина.

За победителките силен мач изигра Изабела Рамона, която се отличи с 29 точки, 10 борби и 9 асистенции. Снежана Алексич завърши с 21 точки, 8 борби и 7 асистенции, Димана Макариева с 16 точки и 7 борби, а Христина Иванова вкара 13 точки.

За Берое най-резултатна беше Теодора Динева с 19 точки. Жаклин Златанова записа 17 точки и 9 борби, а Карина Константинова отбеляза 13 точки.