Автогол вкара Севиля в топ 5 (видео)

Отборът на Севиля спечели с 1:0 при визитата си на Хетафе в мач от 13-ия кръг на Ла Лига. Чаби Ечейта си отбеляза автогол в 81-ата минута. Момчетата на Юлен Лопетеги се изкачиха до петата позиция в класирането след 11 изиграни срещи.

Гостите от "Рамон Санчес Писхуан" упражниха осезаем контрол върху топката. Домакините затваряха пространствата си пред вратата. Първото полувреме беше изпъстрено с нарушения, а головите ситуации бяха малко. В 18-ата минута Жоан Жордан нацели греда при пряк свободен удар, като топката изненада вратаря Давид Сория. През втората част двубоят се динамизира, но отново липсваха прецизните удари. В 68-ата домакините поискаха дузпа за схватка между Фернандо и Мауро Арамбари. Съдията прецени, че контактът не е достатъчен за дузпа. В 81-ата минута Сусо центрира с външен в наказателното поле, а Чаби Ечейта заби топката в собствената си мрежа. Само минута по-рано домакините бяха близо до гол, но Жул Кунде беше спасил на голлинията. В 89-ата Люк де Йонг пропусна да отбележи втори гол за "бяло-червените".