Сочи най-после надви съперник от Москва (видео)

Сочи се наложи с 1:0 над Спартак (Москва) и излезе на 5-о място в класирането на руската Премиер лига. Кристиан Нобоа вкара единствения гол в 57-ата минута, а отборът на Ивелин Попов записа първи успех срещу някой от столичните грандове през сезона, след като не успя да го стори срещу Локомотив, ЦСКА и Динамо.

В предишните си два мача Спартак вкара общо 7 гола на аутсайдерите Тамбов и Ротор, но днес срещна много по-стойностен съперник, който също не крие амбициите си за челните места. Доменико Тедеско пусна като двойка нападатели Джордан Ларсон и Есекиел Понсе, а Марко Дуганджич водеше нападението на Сочи.
Домакините бяха близо до това да поведат още в 3-ата минута. Александър Максименко боксира топката, но тя отиде в Дуганджич, а после Артур Юсупов стреля и Максименко за втори път спаси спартаковци. Десетина минути по-късно Кристиан Нобоа отправи удар с глава след центриране на Жоаозиньо, но не намери очертанията на вратата.

В средата на полувремето малко не стигна на Понсе да засече топката след остро центриране на Виктор Моузес. В 42-ата минута Ларсон се пребори в наказателното поле и простреля Сослан Джанаев, но преди това си помогна с ръка и голът правилно беше отменен.

Втората част започна с натиск на Сочи. Сергей Терехов шутира неточно от удобна позиция, а Тимофей Маргасов направи същото при добавка след удар на Дуганджич и добра намеса на Максименко. В 57-ата минута в игра за домакините влезе Антон Заболотний който с първото си докосване до топката асистира на Нобоа и еквадорецът се разписа за 1:0.
След гола действията се водеха изцяло в половината на Сочи. Моузес продължи да е много напорист и след негово подаване Понсе направи още един сериозен пропуск. В края на двубоя "червено-белите" започнаха да центрират в наказателното поле и улесниха снажните бранители на домакините. Това беше трета загуба за Спартак през сезона, които се лишиха от възможността да оглавят класирането.