Силен Матей Казийски с 23 точки, Верона би Алекс Грозданов и Равена след луд гейм (видео + снимки)

Воденият от бившия национален селекционер Радостин Стойчев отбор на ЕнБиВи (Верона) прекъсна черната си серия от 3 поредни загуби в италианската Суперлига. Матей Казийски и компания победиха като гости Консар (Равена), с националът Алекс Грозданов в състава, с 3:0 (25:19, 25:20, 35:33) в отложен мач от 8-ия кръг.

Така Верона е на 9-о място във временното класиране с 13 точки след 4 победи и 7 загуби. Грозданов и съотборниците пък са на предпоследната 11-а позиция с едва 1 победа, 9 загуби и 7 точки.

В редовния 14-и кръг момчетата на Радо Стойчев трябва да гостуват на Веро Волей (Монца), но все още не е ясно дали срещата ще се проведе, след като петима от Монца се оказаха положителни за COVID-19. Равена пък ще бъде гост на гранда Лео Шуус (Модена). Този двубой е утре (събота, 12 декември) от 19,30 часа българско време.

Матей Казийски отново изигра нов страхотен мач и бе над всички с 23 точки (3 блока, 2 аса, 47% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане) за победата. Американецът Томас Джаешке добави още 21 точки (3 блока, 1 ас, 49% ефективност в атака и 60% позитивно посрещане) за успеха.

Националът Аспарух Аспарухов също игра цял мач за Верона, но на нетипичния за него пост на диагонал и приключи с 8 точки (1 ас и 58% ефективност в атака).

За домакините Алекс Грозданов бе титуляр в първите два гейм и завърши с едва 3 точки (100% ефективност в атака!). Най-резултатен за Равена бе канадецът Ерик Льопки с 15 точки (1 блок, 1 ас, 48% ефективност в атака и 41% позитивно посрещане).

КОНСАР (РАВЕНА) - ЕНБИВИ (ВЕРОНА) 0:3 (19:25, 20:25, 33:35)
РАВЕНА: Рафаел Редвитц, Джулио Пинали 11, Ерик Льопки 15, Паоло Дзонка 8, АЛЕКС ГРОЗДАНОВ 3, Стефано Менгоци 8 - Яни Ковачич-либеро (Томазо Стефани, Мартинс Арасомуан 1, Алекса Батак 1, Брендън Коперс 9, Лудовико Джулиани-либеро)
Старши треньор: МАРКО БОНИТА
ВЕРОНА: Лука Спирито 1, АСПАРУХ АСПАРУХОВ 8, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 23, Томас Джаешке 21, Жонас Агениер 5, Едоардо Канески 7 - Федерико Бонами-либеро (Милан Пешлач)
Старши треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ.