Кариана не успя да победи Хебър, след като пропусна две дузпи

Отборите на Кариана и Хебър завършиха при резултат 1:1 в двубой от 17-ия кръг на Втора професионална лига. Попаденията в Ерден реализираха Живко Петков (4) и Владислав Цеков (66). Домакините могат да съжаляват за пропуснатата победа, след като на два пъти не успяха да се разпишат от бялата точка. Първо Николай Дичев, а после и Евгени Игнатов не реализираха отсъдените дузпи.

Двубоят започна много добре за гостите от Пазарджик. В 4-ата минута Живко Петков се разписа в мрежата на Павел Станев. Отговорът на домакините не закъсня. Футболистите на Веселин Великов стигнаха до дузпа, която обаче не бе реализирана от Николай Дичев, който нацели напречната греда.

Домакините стигнаха до гол в 66-ата минута, когато Владислав Цеков заби пореднoто си попадение в шампионата. Две минути по-късно Кариана пропусна втора дузпа. Този път зад бялата точка застана Евгени Игнатов, който също не успя да се разпише.

Това бе и последната интересна ситуация от двубоя в Ерден.

Кариана остана на втора позиция във временното класиране на Втора лига с актив от 31 точки, като е само с една по-малко от лидера Пирин (Благоевград). Хебър пък е на пето място с 26 пункта.

КАРИАНА - ХЕБЪР 1:1