Хофе отново се развихри

Отборът на Хофенхайм завърши впечатляващото си участие в груповата фаза на Лига Европа с нова категорична победа – 4:1 над Гент. Германците приключват групата с 16 точки и голова разлика 17:2.

В 21-ата минута Максимилиан Байер откри с глава при корнер, като ударът не беше силен, но вратарят не се ориентира. Пет минути по-късно Роберт Сков удвои след брилянтен пас и финт срещу вратаря. И през втората част германците диктуваха темпото. В 49-ата Байер вкара нов гол с удар от дъгата. В 64-ата Андрей Крамарич се разписа за 4:0 след контраатака и насочване от упор на празна врата. В 81-ата гостите все пак върнаха един гол чрез Нурио. В другия мач от групата Слован Либерец и Цървена звезда завъртяха 0:0. Сърбите си бяха осигурили второто място преди този мач.