АЗ Алкмаар се предаде в Риека

Отборът на Риека надви с 2:1 гостуващия АЗ Алкмаар в последен мач от група F на Лига Европа. Нидерландският тим можеше да се класира напред, но поражението ги остави извън борда на 1/16-финалите. До 90-ата минута АЗ се беше запътил към елиминациите, но попадение на Реал Сосиедад срещу Наполи сломи гостите, които секунди по-късно допуснаха и нов гол във вратата си за крайния резултат.

В 52-ата минута Лула Менало беше изведен сам срещу вратаря и порази мрежата с отсечен диагонален шут. Пет минути по-късно Вайндал изравни с хубав диагонален изстрел от 19 метра. В 81-ата Йеспер Карлсон от състава на гостите беше изгонен. В 90-ата Томечак донесе първи успех за хърватите.