Тотнъм свали Антверпен от върха (видео)

Тотнъм завърши на първо място в Група J на Лига Европа, след като надигра с 2:0 досегашния лидер Антверпен у дома. Карлос Винисиус (57') и Джовани Ло Селсо (71') донесоха успеха на "шпорите", които завършиха с точка преднина пред днешния си съперник. ЛАСК остана на трето място с 10 точки, докато българският шампион Лудогорец се представи изключително слабо в тази група и остана съвсем закономерно без нито една точка.

Жозе Моуриньо даде ивестна почивка на Хари Кейн и Хюн-Мин Сон, които останаха на пейката за началото, но все пак се появиха в игра през втората част. Гарет Бейл стартира като титуляр. Иначе португалецът направи цели девет промени от дербито с Арсенал. Единствено Серхио Регилон и Джовани Ло Селсо запазиха местата си. Джо Хартс застана на вратата на домакините.

Пет бяха промените в състава на Антверпен в сравнение с мача с Лудогорец. Бейранванд, Батубинсика, Бенсън, Бута и Джордан Лукаку стартираха.
Тотнъм доминираше през първата част. Винисиус и Ло Селсо бяха активни, но дълго време не успяваха да създават особена работа на вратаря на гостите. В 34-тата минута все пак Бейранванд трябваше да се намесва след страхотна солова акция на Ло Селсо и удар с левия крак от около 25 метра. Две минути преди почивката аржентинецът изведе Винисиус очи в очи със стража на Антверпен, но Бейранванд излезе напред и спаси.
В 55-ата минута Тотнъм взе аванс. Бейл изпълни добре пряк свободен удар от около 30-метра. Вратарят на Антверпен направи всичко възможно, за да спаси, и изби топката, която рикошира в напречната греда. Винисиус обаче стигна до кълбото и без проблем се разписа отблизо.

Въпреки че Тотнъм поведе, Моуриньо реши три минути след това да пусне Кейн, Сон и Ндомбеле.
В 71-вата минута Ло Селсо увенча добрата си игра днес с гол. Гостите загубиха топката, Сисоко намери Кейн, който веднага пусна отдясно към аржентинеца. Ло Селсо стреля мигновено в далечния ъгъл за 2:0.

Това бе девети пореден мач без загуба за Тотнъм във всички турнири. Последното поражение за "шпорите" бе именно в първия мач срещу Антверпен.