Дебютно "Диего Марадона" донесе радост и на Наполи, и на Реал Сосиедад (видео)

Отборите на Наполи и Реал Сосиедад направиха 1:1 в последен мач от груповата фаза на Лига Европа, който ще се запомни с това ще беше първи с новото име на стадиона в Неапол – „Диего Марадона“. Италианският и испанският тим се класираха напред съответно като първи и втори. Неаполитанци водеха почти до края след попадение на Пьотър Жиелински (34). Вилиан Жозе донесе класирането на „чури урдин“ с гол в 90-ата минута.

И двата тима са в битка за класиране напред, като на домакините и реми им е достатъчно. Италианският тим подреди формация 4-3-3 с Ървин Лозано, Дрис Мертенс и Лоренцо Инсиние. Баските разчитат на схема 4-4-2 с Вилиан Жозе и Аднан Янузай в предни позиции.

Гостите от Испания се адаптираха по-добре със силния дъжд започнаха по-активно. Във втората минута Микел Мерино отправи удар, който рикошира в защитник. В 14-ата Порту изведе Вилиан Жозе, който стреля добре, но вратарят Давид Оспина се намеси. В 19-ата Жозе напредна мощно и подари топката на Порту, а той на празна врата направи един от големите пропуски на вечерта, стреляйки встрани.

В 34-ата домакините откриха резултата след атрактивен далечен удар. Пьотър Жиелински посрещна отбита топка с мигновен удар от въздуха от 20 метра, при който вратаря Алекс Ремиро не реагира – 1:0.

Гостите от Сан Себастиан тръгнаха напред и с началото на втората част. В 52-ата Микел Мерино пропусна при добра възможност. Упоритостта на баските даде резултат в последните секунди на двубоя. В 90-ата минута Вилиан Жозе се възползва от "мъртва" топка и шутира силно от 11 метра, като не остави шанс на вратаря. Малко след това и Риека поведе на АЗ Алкмаар, което подпечата класирането на двата отбора.