Тъжно, но факт: Лудогорец = 0 (видео+снимки)

Отборът на Лудогорец приключи една от най-безличните си кампании в европейските клубни турнири. “Орлите” приключиха с нула точки и шест загуби в Група “J” на Лига Европа. Тази вечер тимът от Разград записа пореден много слаб мач и загуби с 1:3 от ЛАСК (Линц) като домакин. Филип Визингер, Рене Ренер и Мад Мадсен бяха точни за австрийците. За българите Елвис Ману откри резултата.

63 Лудогорец - ЛАСК Линц
Лудогорец дори трябва да е доволен, че загуби само с два гола разлика, тъй като ЛАСК изпусна една дузпа, удари две греди и общо взето не излезе от половината на българите. Играчите на Станислав Генчев пък минаха центъра не повече от десетина път, а набезите им към наказателното поле се брояха на пръстите на едната ръка. Българите не показаха почти никаква идея в играта си и дори когато поведоха в резултата се виждаше, че ако успеят да задържат преднината си би било чудо.
Треньорът на Лудогорец Станислав Генчев не можеше да разчита на трайно контузените Вандерсон и Марин, а към тях трябва да прибавим и Недялков, който също бе с травма. Той започна срещата с Пламен Илиев на вратата и Жордан Икоко, Оливие Вердон, Жозуе Са и Сисиньо в защита. Стефан Баджи и Алекс Сантана бяха опорни халфове, а малко по-напред от тях ще бъде Каули. По крилата действаха Мавис Чибота и Кирил Десподов, а в атака бе Клаудиу Кешерю.
За ЛАСК на терена излязоха Шлагер под рамката и Визингер, Чеберко и Андраде в отбрана. Ранфтъл и Ренер бяха на крилата, а Балич, Холанд и Мадесн действаха в средата на терена. В атака пък бяха Егещайн, Райтер и Гойгингер.
В началото на мача гостите започнаха много надъхано и натикаха българите в собствената им половина. Натискът им бе на път да даде резултат в 14-ата минута, когато Доминик Райтер бе оставен на доба позиция и стреля, но ударът му срещна гредата.
До края на първата част Лудогорец успя да мине центъра едва няколко пъти, а наказателното поле така и не го доближи. ЛАСК бе тотален господар на терена и всичко се развиваше в половината на "орлите". В 44-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. Сисиньо събори в наказателното поле Егещайн и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Гоигингер, но Пламен Илиев предугади ъгъла и спаси.
Втората част започна по коренно различен начин и веднага след подновяването на играта Лудогорец поведе. Първата атака на българите в мача донесе успех. Кешерю намери току-що влезлия в игра Елвис Ману и той с първото си докосване до топката я засече във вратата.
В 54-ата минута Лудогорец можеше да удвои преднината си. Кешерю стреля много опасно от пряк свободен удар, но вратарят изби в ъглов удар.
Две минути по-късно обаче австрийците изравниха. Визингер напредна в половината на домакините не бе посрещнат от никого. При това положение имаше достатъчно време да си нагласи топката за изстрел и простреля Илиев за 1:1.
Съвсем скоро ЛАСК постигна пълен обрат. При една от поредните си атаки гостите стигнаха до наказателното поле и отпраиха изстрел, който Илиев спаси, но топката стигна до Ренре, който бе повален от Алекс Сантана. Съдията прецени, че бразилецът заслужава червен картон и даде дузпа за гостите. Повторенията показаха, че отсъждането е пресилено, но така или иначе Ренер не сбърка от бялата точка и даде преднина на австрийците.
В 67-ата минута гостите стигнаха и до трети гол. Центриране отблизо на Егещайн бе засечено от Мадс Мадсен с глава и това означаваше 3:1 в полза на ЛАСК.
След като натрупа комфортен аванс отборът от Австрия намали оборотите и даде възможност на Лудогорец поне да отдъхне, че няма да търси на всяка цена още попадения. Единственото по-интересно пред Илиев бе още една греда на сметката на ЛАСК. От своя страна българите с нищо не успяха да застрашат вратата на съперника и се примириха с вялото си и безидейно представяне за пореден път в евовечерите през тази есен.
Така Лудогорец завърши без актив участието си в груповата фаза на Лига Европа и е един от трите отбора в надпреварата, които напускат с нула точки тази фаза. Другите два са Гент от Белгия и Дъндолк от Ирландия.
ЛАСК от своя страна също напуска надпреварата, но със значително по-добър актив и представяне - десет точки, събрани след три победи и едно равенство.