Интер и Шахтьор се самоубиха с нулево реми (видео)

Отборите на Интер и Шахтьор (Донецк) направиха самоубийствено реми в последния си мач от група "В" на Шампионската лига. Срещата на "Джузепе Меаца" завърши при резултат 0:0, който обаче бе лош и за двата тима, които така отпадат от турнира. Домакините повече търсеха победата, но така и не намериха верния път към гола. След това реми обаче те не само отпадат от Шампионската лига, но няма да се класират и за Лига Европа, където отива Шахтьор като трети в крайното класиране в групата.

Антонио Конте бе предпочел да започне срещата с Ханданович на вратата и пред него триото Шкриняр, Де Фрай и Бастони. Йънг и Хакими бяха халф-бековете, а Барела, Брозович и Галярдини движеха играта в средата на терена. Атомното дуо Лукаку и Мартинес пък бе в предни позиции.

Гостите пък излязоха в състав Трубин на вратата и Додо, Бондар, Витао и Матвиенко в защита. Коваленко, Степаненко и Майкон действаха в средата на терена, а в предни позиции започнаха Тете, Марлос и Тайсон.

Интер можеше да открие резултата още с първата си по-добра атака. Лаутаро Мартинес получи пас на метри от вратата и стреля силно, но разтресе напречната греда.

В 17-ата минута отново аржентинецът отправи красив шут от воле, но не намери очертанията на вратата.

Първата опасност за гостите бе в 40-ата минута, когато Додо стреля силно, но Самир Ханданович уверено улови.

В ответната атака Лаутаро Мартинес пропусна трета чудесна възможност. Ромелу Лукаку с перфектно центриране отдясно сложи кълбото на главата на аржентинеца, който обаче отблизо не успя да преодолее вратаря.

В 42-ата минута Алесандро Бастони пробва далечен шут от движение, но прати топката над напречната греда.

И втората част започна с натиск на Интер. В 50-ата минута Лукаку стреля с глава, но твърде слабо и не затрудни вратаря.

Три минути по-късно отново белгиецът отправи още по-добър изстрел с глава, като този път вратарят Анатоли Трубин направи блестящо спасяване.

В 62-ата минута Трубин излезе смело, за да избие едно центриране в наказателното поле, изпреварвайки Барела. Топката обаче попадна в Марсело Брозович, който стреля опасно и след рикошет кълбото мина покрай вратата.

Веднага след това Шахтьор направи блестяща котнраатака, Тете шутира опасно и Ханданович спаси, а след това и Майкон пропусна да отбележи при опита за добавка.

В 75-ата минута Тайсон отправи удар отблизо, но в ръцете на вратаря.

В 88-ата минута Алексис Санчес получи прекрасно центриране в наказателното поле и стреля с глава, но над вратата. Оказа се, че е извършил и фаул в атака.

Минута по-късно се стигна до комична ситуация. Отново Санчес стреля с глава след корнер, но уцели своя съотборник Ромелу Лукаку, който опитваше да се предпази от топката.

В добавеното време мощен шут на Ериксен бе избит с невероятна намеса от вратаря Трубин.

След това равенство Шахтьор завършва на 3-ото място в групата с 8 точки, колкото има и Борусия (Мьонхенгладбах), но германците са с по-добри показатели в преките двубои. Интер пък е последен с 6 точки.