Байерн игра феърплей и завърши групите като №1 (видео)

Носителят на трофея Байерн (Мюнхен) завърши груповата фаза в Шампионската лига с най-добри показатели и уверено чака преките елиминации. В среща от последния кръг германският първенец надви Локомотив (Москва) с 2:0 на свой терен, с което събра 16 точки в Група „А“. В другата среща от групата Атлетико Мадрид пребори Ред Бул (Залцбург) с 2:0 като гост и финишира втори. Австрийците отиват в Лига Европа, а „железничарите“ приключват участието си.

Никлас Зюле (63‘) и Ерик Максим Чупо-Мотинг (80‘) се разписаха за домакините.

С 16 точки в групите завърши и Манчестър Сити, но баварците са с по-добра голова разлика.

Мачът на „Алианц Арена“ тази вечер беше от значение за Локомотив, който имаше шансове за третото място. Шампионът обаче демонстрира феърплей и вместо да пусне резервите, излезе със силен състав, в който ги нямаше Роберт Левандовски (лека травма) и Дейвид Алаба (почивка), но пък в него бяха звезди като Мануел Нойер, Томас Мюлер, Льорой Сане, Жером Боатенг, Леон Горетцка, Дъглас Коща и др. Новите попълнения Марк Рока, Буна Сар и Ерик Максим Чупо-Мотинг получиха шанс от първата минута, а след лечение на контузия като титуляр се завърна Алфонсо Дейвис.

Мюнхенци демонстрираха воля за победа и почти не оставиха противника да си поеме дъх. Реално Локомотив имаше само две-три положения и всичко друго различно от победа на Байерн нямаше да е логично.

Мюлер се размина с гола в 39-ата, а в 58-ата шанс нямаше и Серж Гнабри. И все пак попадението в руската мрежа дойде. В 63-ата критикуваният в последно време Зюле не остави шанс на никого при борбата за висока топка след центриране от корнер и с глава я насочи в мрежата – 1:0.

Московчани изпуснаха да изравнят чрез Йосифов в 76-ата и четири минути след това Чупо-Мотинг вкара за 2:0.

Жребият за следващата фаза е в понеделник от 13:00 часа. Там Байерн може да се падне с Лацио, Барселона, Севиля, Аталанта и Порто.