Познат герой за "светците" (видео)

Дани Ингс се завърна в игра за Саутхамптън и донесе на тима си победата при гостуването на Брайтън. Нападателят на "светците" влезе от пейката и вкара дузпа в 81-ата минута за успеха с 2:1. Преди това Паскал Грос откри за домакините също от дузпа, а Яник Вестергор изравни в края на първото полувреме.

Брайтън беше непобеден в предишните си 3 мача, като дори измъкна точка от шампиона Ливърпул. Отборът на Греъм Потър продължава да играе привлекателен за окото футбол, но има само два успеха от началото на сезона и се намира малко над зоната на изпадащите. Саутхамптън заема петата позиция, измествайки от нея Манчестър Юнайтед.
Двубоят започна с домакински натиск и пропуск на Дани Уелбек. Нападателят на "чайките" стреля от движение, но право в ръцете на Алекс Маккарти. В 25-ата минута Уелбек овладя трудна топка в наказателното поле, а в опита си да го спред Джеймс Уорд-Праус докосна кълбото с ръка. Паскал Грос изпълни дузпата безкомпромисно и даде аванс на Брайтън.

Домакините имаха няколко възможности да вкарат втори гол, но ги пропиляха. В самия край на полувремето Вестергор засече с глава центриране от корнер на Уорд-Праус и изравни. Датчанинът вече има 3 гола през сезона, а попадението му помогна на гостите да обърнат развоя на мача в своя полза.
През втората част Саутхамптън атакуваше по-опасно. Тио Уолкот можеше да се разпише в 60-ата минута след комбинация със Стюарт Армстронг, но прати топката в аут. Нейтън Редмънд също пропусна от чиста позиция.

В 77-ата минута Кайл Уокър-Питърс изпревари Соли Марч и беше повален от фланговия футболист на Брайтън. Реферът Дейвид Куут първоначално даде нарушение на границата на наказателното поле, но получи сигнал да преразгледа ситуацията с ВАР и това доведе до промяна на решението му. Дани Ингс беше точен от дузпата със своя шести гол през кампанията.
Ингс беше точен в четвърто поредно гостуване на "светците", които загубиха далеч от дома само в първия кръг срещу Кристъл Палас.

Брайтън остана на незавидното 16-о място с 10 точки. След седмица тимът ще гостува на Лестър, а Саутхамптън ще посрещне аутсайдера Шефилд Юнайтед.