Сочи се върна на верния път

Сочи се наложи с 2:0 над гостуващия Ахмат в последен кръг от 17-ия кръг на РПЛ. Точни за тима на Ивелин Попов бяха Марко Дуганджич (31') и Артур Юсупов (45'). Победата изкачи Сочи на 7-о място в класирането с актив от 27 точки.

Преди този мач домакините бяха в серия от три мача без победа, в които взеха само една точка. Днес обаче съставът на Владимир Федотов игра пределно концентрирано от самото начало и взе солидно предимство още до почивката.

Двубоят можеше да има и друго развитие, ако Бернард Бериша не беше пропуснал дузпа в 17-ата минута. Реферът Сергей Лапочкин посочи бялата точка, след като прибегна до помощта на ВАР и прецени, че Бериша е бил фаулиран от Миха Мевля. Потърпевшият обаче не успя да преодолее Сослан Джанаев.
В 31-ата минута Сочи поведе след много красива комбинация. Домакините разиграха през центъра, а Александър Руденко подаде с пета към Марко Дуганджич и той безпроблемно прати топката в мрежата за 1:0.
В добавеното време на първата част Тимофей Маргасов намери с едно докосване в наказателното поле Артур Юсупов и халфът стреля точно под гредата.
След почивката Ахмат се активизира и създаде няколко опасни положения пред вратата на Джанаев, но те не завършиха с гол. Отборът от Грозни е осми в класирането с 25 точки, а в следващия кръг ще приеме Ростов.