Елче измъкна точка от Виляреал (видео)

Елче си тръгна с точка от гостуването на Виляреал, като срещата завърши 0:0. Планът на Хорхе Алмирон бе изпълнен перфектно от играчите му поне в дефанзивен план.

"Жълтата подновница" имаше преимущество по отношение владеенето на топката, но не намери път през огранизираната отбрана на съперника. Унай Емери опита да промени нещо, като пусна Алкасер и Кубо на почивката, но гостите не допускаха липса на концентрация и не оставяха пространства.

Малкото опасни ситуации дойдоха след 70-ата минута. Морено пробва удар от дистанция, а след това и Кубо опита да затрудни вратаря, но домакините не стигнаха до попадение.

Виляреал пропусна да се доближи до лидера Атлетико Мадрид, но изпревари Реал и е трети в класирането. След петото си равенство от началото на сезона Елче е десети с актив от 14 точки.