Леверкузен вече е първи преследвач на Байерн (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) задмина Борусия (Дортмунд) и РБ (Лайпциг) и вече е на второ място в Бундеслигата - само на точка от лидера Байерн (Мюнхен). Това се случи, след като участникът в Лига Европа прегази Шалке 04 с 3:0 като гост в двубой от 10-ия кръг. “Аспирините” бяха улеснени от слабия противник, който първо си вкара автогол чрез Малих Тиау (10’), а после пропусна дузпа при 0:2. Юлиан Баумгартлингер (67’) и Патрик Шик (78) реализираха другите две попадения за отбора от “БайАрена”. Леверкузен остава без поражение от началото на шампионата, като със същото може да се похвали още само Волфсбург.

В четвъртък Байер пребори и Ница с 3:2 на чужд терен, с което се класира за фазата на преките елиминации в Лига Европа. Тази вечер тимът на Петер Бос не показа умора и заслужено се поздрави с успеха.
В 10-ата минута младият бранител на Шалке Малих Тиау си заби атрактивен автогол след летящ плонж, като домакините претендираха за нарушение срещу него.
Леверкузен реализира второто си попадение в 67-ата, когато Баумгартлингер засече на предна греда. Преди три дни във Франция халфът вкара същия гол.
“Миньорите” получиха своя шанс да се върнат в мача в 72-ата, но тогава Стивън Скрибски не успя да реализира наказателен удар. Вратарят Лукас Храдецки усети ъгъла и парира, а след това спаси и при добавката.
Всичко за Шалке приключи в 78-ата минута, когато Патрик Шик се разписа за 3:0.
Домакините остават последни в класирането, като нямат победа за първенство от януари насам.