ЦСКА

ЦСКА-София нанесе нов звучен шамар на Ботев Пд (видео+галерия)

06 декември 2020 | 16:19 - Обновена
ЦСКА-София надигра с 3:0 Ботев (Пловдив) като гост в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Червените имаха тотално надмощие с изключение на първия четвърт час и попаденията на Тибо Вион (21), Али Соу (58) и Брадли Мазику (68) бяха най-малкото, с което се отърваха домакините.

Въпреки това те инкасираха ново тежко поражение след онова 0:6 от градския съперник Локомотив преди две седмици. За червените пък това бе четвърта поредна победа, а в последните пет официални двубоя футболистите на Бруно Акрапович успяха да запазят цели четири сухи мрежи.

Сред 11-те на домакините се завръна капитанът Тодор Неделев, който пропусна гостуването на Славия, но напусна игра с нова травма още в 34-ата минута.

Акрапович реши да даде почивка на Георги Йомов, Юнус Санкаре и Греъм Кери, които останаха на пейката за сметка на Енрике, Тиаго и Брадли Мазику.

Първата по-интересна ситуация стана факт в 9-ата минута, когато Педросо отне топката от Енрике с шпагат, реферът Николай Йорданов обаче видя нарушение пред наказателното поле на домакините и отсъди фаул. Жеферсон обаче стреля в главата на Илиев.

В 12-ата минута Ботев пропиля единствената си чиста възможност. Неделев изведе отлично Цикарски сам срещу вратаря леко под ъгъл, защитникът шутира, но в аут.

В 21-ата минута гостите откриха резултата. Тиаго проби отляво, преодоля Шоколаров и върна по земя към Вион, който след безпощаден шут с левия крак не остави шанс на Аргилашки за 1:0.

Малко по-късно Соу имаше добра възможност за второ попадение, тъй като се освободи добре от бранител в жълто-черно и стреля от 17-18 метра, но ударът му бе блокиран.

В 34-ата минута Неделев напусна контузен терена, след като преди това на три пъти сядаше на земята, за да получи медицинска помощ. На негово място влезе младият Кристиан Добрев.

В 41-ата минута Шоколаров шутира от далечна дистанция, но Бусато внимаваше и изби.

Гостите можеха да решат срещата в 45-ата минута, когато Работов позволи на Енрике да му отнеме топката. След това крилото преодоля и Генев, а после шутира силно от 7-8 метра, но Аргилашки успя някак да спаси с дясната си ръка.

След почивката превъзходството на ЦСКА-София стана още по-явно. Десет минути след началния съдийски сигнал за втората част Енрике надигра Работов и стреля опасно от 12-13 метра, но над напречната греда.

В 58-ата минута нищо не бе в състояние да спаси канарчетата от второ попадение в тяхната мрежа. Тиаго копна топката към Соу, който овладя между двама бранители в жълто-черно с гръб към вратата, завъртя се на 90 градуса и с майсторски шут по земя под шпагата на Генев прониза Аргилашки за 2:0.

Футболистите на Акрапович решиха всичко в 68-ата минута с трето попадение. Вион центрира отдясно към Мазику, който стреля от 4-5 метра с глава, Аргилашки изби, но защитникът вкара с добавка в празната врата.

До края на срещата червените контролираха изцяло двубоя и не допуснаха нито едно положения пред своята врата, успявайки да стигнат лесно до класическия успех.

БОТЕВ ПД - ЦСКА-СОФИЯ 0:3

0:1
Тибо Вион 21
0:2 Али Соу 58
0:3 Брадли Мазику 68

БОТЕВ ПД: 33. Аргилашки, 26. Цикарски, 25. Работов, 4. Генев, 6. Педросо, 28. Филипов, 2. Перейра, 88. Шоколаров, 23. Тонев, 8. Неделев, 9. Илиев

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 26. Антов, 2. Матей, 11. Занев, 15. Вион, 21. Юга, 3. Жеферсон, 20. Тиаго, 18. Мазику, 7. Енрике, 22. Соу

Ахмед Ахмедов23 Ахмед Ахмедов
Славчо Шоколаровжълт картон Славчо Шоколаров  90' Юнус Санкаре  Юнус Санкарежълт картон
Атанас Илиевизлиза Атанас Илиев  82'
Georgi Trifonovвлиза Georgi Trifonov
78' Петър Занев  Петър Заневизлиза
Греъм Кери  Греъм Керивлиза
Али Соу  Али Соуизлиза
Ахмед Ахмедов  Ахмед Ахмедоввлиза
72' Амос Юга  Амос Югаизлиза
Юнус Санкаре  Юнус Санкаревлиза
Жеферсон  Жеферсонизлиза
Стефано Белтраме  Стефано Белтрамевлиза
Димитър Тоневизлиза Димитър Тонев  69'
Салиф Сисевлиза Салиф Сисе
68' Брадли Мазику  Брадли Мазикугол
60' Енрике Рафаел  Енрике Рафаелизлиза
Георги Йомов  Георги Йомоввлиза
Джонатанжълт картон Джонатан  59' Али Соу  Али Соугол
45' Тибо Вион  Тибо Вионжълт картон
Тодор Неделевизлиза Тодор Неделев  34'
Кристиан Добреввлиза Кристиан Добрев
28' Тиаго Родригес  Тиаго Родригесжълт картон
21' Тибо Вион  Тибо Вионгол