Локо (Пд) измъкна победа срещу Ботев (Вр), Домо пропусна дузпа (видео)

Локомотив (Пловдив) надви с 1:0 Ботев (Враца) като гост и поне за няколко часа оглави класирането в efbet Лига. Попадението на стадион "Христо Ботев" реализира Георги Минчев с красиво изпълнение с глава в 27-ата минута. В края на мача домакините можеха да се доберат до равенство, но звездата Валери Домовчийски пропусна дузпа. Поражението е трето поред за отбора на Антони Здравков.

Още в третата минута Парвизджон Умарбаев получи шанс да открие резултата за гостите. Халфът на "смърфовете" шутира от 12-13 метра фронтално срещу вратата, но топката мина над целта.

Атаките на гостите продължиха. В шестата минута Момчил Цветанов направи голям пропуск. Чико получи пас в близост до голлинията, но от чиста позиция не успя да намери мрежата. Малко след това играчите на Ботев (Враца) поискаха дузпа за падане в наказателното поле на Мартин Костадинов, който влезе в контакт с Бирсент Карагарен. Реферът Никола Попов обаче даде знак играта да продължи.

В 11-ата минута националът Мартин Луков се прояви под рамката на Локомотив. Стражът отби хубав изстрел на Христо Златински от фаул и попречи резултатът да бъде открит. В 27-ата минута Димитър Илиев центрира отдясно и Георги Минчев със силен удар с глава не даде никакъв шанс на вратаря на Ботев Красимир Костов - 1:0 за гостуващия състав! Две минути по-късно грешна комуникация между Аласан Н'Диайе и Костов можеше да доведе до забележителен автогол, но стражът на домакините догони топката и я хвана преди тя да премине голлинията.

Добрата игра на хората на Александър Тунчев продължи почти до края на полувремето, като Краси Костов трябваше да спасява мрежата си още два пъти.

Втората част започна с разпокъсана игра, което доведе до продължителна липса на сериозни опасности за гол. В 67-ата минута резервата Валери Домовчийски можеше да изравни при разбъркване след корнер, но бившата звезда на Левски прати топката над вратата от непосредствена близост. Развръзката в мача дойде в 84-ата минута, когато домакините получиха право да изпълнят дузпа. От бялата точка стреля най-опитният в състава на врачани - Домовчийски, който обаче не уцели вратата. Така Ботев пропусна златен шанс да изравни.

До последния съдийски сигнал имаше още две-три опасни разбърквания във вратарското поле на Локомотив, но отборът от Пловдив оцеля и запази трите точки в своя актив.

Ботев (Вр) 0:1 Локомотив (Пд)