ПСЖ се върна към победите

Пари Сен Жермен се завърна на победния път в Лига 1. Шампионите не успяха да спечелят предишните си две срещи, но днес си тръгнаха с трите точки от гостуването си на Монпелие от 13-ия кръг, след като се наложиха с 3:1.

Парижани поведоха в 33-ата минута. Анхел ди Мария напредна и подаде към Колин Дагба, който засече във вратата за 0:1.

Монпелие обаче де върна в мача в 41-ата минута. Стефи Мавидиди бе изведен във вратарското поле, първият му удар бе спасен с блестящ рефлекс от Кейлор Навас. Всъщност вратарят изби и втория изстрел на нападателя, но се оказа, че топката е преминала голлинията и резултатът стана 1:1.

В края на мача обаче гостите успяха да измъкнат победата. В 77-ата минута Мойс Кийн напредна на скорост, финтира и със страхотен шут под гредата бе точен за 1:2.

В добавеното време столичани решиха свичко стрето попадение. Те организираха прекрасна атака с едно докосване, Левин Курзава изведе Килиан Мбапе, който отблизо засече кълбото в мрежата за 1:3.

С тази победа Пари Сен Жермен се откъсна на върха с 28 точки, с четири повече от Марсилия, който обаче е с два мача по-малко. Монпелие пък прекъсна серията и си от 4 победи и остава на 6-ото място с 23 точки.