Краснодар помете десетима от Ротор

05 декември 2020 | 22:31 - Обновена
  • копирано
  • 0
Краснодар постигна убедителна победа с 5:0 над Ротор в домакинството си от 17-ия кръг на Премиер лигата на Русия. Домакините бяха подпомогнати и от факта, че играха с човек повече от 30-ата минута, когато Андрес Понсе получи червен картон.

Ари даде преднина на Краснодар в 14-ата минута. След продължително разбъркване в наказателното поле топката се озова в бразилеца, който я нсочи във вратата.

В 30-ата минута Понсе игра опасно при едно единоборство и получи втори жълт и червен картон.

Това позволи на домакините да се развихрят и в 41-ата минута те удвоиха прединната си от дузпа. Защитник игра с ръка и съдията посочи бялата точка, а отново Ари отбеляза за 2:0.

В 43-ата минута Магомед-Шапи Сулейманов направи резултата класически със страхотен далечен изстрел извън наказателното поле.

Виктор Клаесон реализира четвъртия гол в чача, след като бе изведен в пеналта и вкара от малък ъгъл.

В добавеното време домакините получиха втора дузпа, а отново Клаесон оформи крайното 5:0.

С този успех Краснодар вече има 24 точки и се намира на 8-ата позиция. Ротор пък остава на дъното с 8 точки.

Игор Смолников Игор Смолников28 Сергей Макаров13 Сергей Макаров
Александър Мартинович Александър Мартинович4 Соломон Кверквелия33 Соломон Кверквелия
Виктор Клаесонгол Виктор Клаесон  85'
79' Олег Алейник  Олег Алейникизлиза
Армен Манучарян  Армен Манучарянвлиза
Тони Виленаизлиза Тони Вилена  73'
Алексей Ионоввлиза Алексей Ионов
65' Фламарион Жуниор  Фламарион Жуниоризлиза
Бека Микелтадзе  Бека Микелтадзевлиза
Александър Черниковжълт картон Александър Черников  60'
Вандерсонизлиза Вандерсон  46' Зурико Давиташвили  Зурико Давиташвилиизлиза
Александър Черниковвлиза Александър Черников  Николай Кипиани  Николай Кипианивлиза
Руслан Камболовизлиза Руслан Камболов
Виктор Клаесонвлиза Виктор Клаесон
Ариизлиза Ари
Реми Кабелавлиза Реми Кабела
Игор Смолниковизлиза Игор Смолников
Кристиан Рамиресвлиза Кристиан Рамирес
45' Олег Алейник  Олег Алейникжълт картон
Магомед-Шапи Сулеймановгол Магомед-Шапи Сулейманов  43'
Аридузпа Ари  41' Соломон Кверквелия  Соломон Кверквелияжълт картон
37' Евгений Песегов  Евгений Песеговизлиза
Камил Мулин  Камил Мулинвлиза
30' Андрес Понсе  Андрес Понсечервен картон